W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Başkan Aydın 3 Aylık Faaliyetleri Anlattı

Başkan Aydın 3 Aylık Faaliyetleri Anlattı

Belediye Başkan Davut Aydın geçen hafta katıldığı bir televizyon programında 31 Mart Yerel Seçimlerinden bu yana, Yenişehir Belediyesinin yapmış olduğu faaliyetleri anlattı.

Programda, “Çekin gönderin, geleceğimiz Yenişehir’i birlikte inşa edelim” sloganıyla 2 ay önce açılan Whatsapp İhbar Hattının büyük ilgi gördüğünü ifade eden Davut Aydın, gözümüzden kaçan pek çok sorunun vatandaşlarımız tarafından anında görüntülenip ihbar hattına gönderildiğini, tüm yöneticilerimizin içinde olduğu bu grup vasıtasıyla iletilen sorunların çok kısa sürede çözüme kavuştuğunu söyledi.

Bugüne kadar 1300’ün üzerinde fotoğraf gönderildiğini dile getiren Başkan Davut Aydın, 500’ün üzerinde de ihbar ve talep geldiğini bildirdi. Vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek “ilçemizin sorunlarıyla yakından ilgilenen, adeta Belediye personeli gibi geleceğimiz Yenişehir’i birlikte inşa edelim çağrımıza karşılık veren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Programda birimler bazında yapılan faaliyetlere ana başlıklar halinde değinen Başkan Davut Aydın, canlı yayın programının gerçekleştirildiği Yenişehir Belediyesi Sosyal Tesislerinin yeniden düzenlendiğini aynı zamanda uzun zamandır hizmete kapalı bulunan Sinanpaşa Külliyesinin ve Fidanlık Su Deposunun da temizlik, bakım, onarım ve aydınlatmalarının yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu belirtti. 3 Ay gibi kısa bir sürede güvenlik ve görsellik açısından rahatsız edici durumda olan 3 adet metruk binanın yıkımının, 62 farklı noktada parke taşı, bordür onarım ve bakımlarının yapıldığını, 54 farklı noktada merkez ve kırsal mahallelerde bulunan tesisler ile okul binalarının bakım ve onarım işlerinin gerçekleştirildiğini, yaşam alanları içerisinde kalan terk edilmiş ve içerisine moloz atılmış 21 adet boş arsanın temizlik ve tesviye çalışmalarının yapıldığını, aynı zamanda 30 adet boş arsa ve ilçemizin tüm kaldırımlarında ot temizliğinin ilk turunun tamamlandığını sözlerine ekledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sezon itibariyle hummalı bir çalışma yürütüldüğünü de sözlerine ekleyen Başkan Davut Aydın, çeşitli türlerde 200 adet ağaç fidanı ve 20.000 adet çiçek dikiminin tamamlandığını söyledi.

Biber Pazarı olarak adlandırılan Yaş Sebze ve Meyve Halinde Toprak Mahsulleri Ofisine (TMO), Belediyemiz tarafından yer tahsisinin yapıldığını ve faaliyete başladığını ifade eden Başkanımız Davut AYDIN, uzun yıllardır ilçe merkezine uzak bölgede bulunması sebebiyle alımların düşük seviyede olduğunu, bundan sonra alımlarda ciddi bir artış gerçekleşeceğini öngördüklerini söyledi.

Yaz Spor Okullarından, engelli vatandaşlarımıza Ücretsiz Havuz Hizmetine, Küçükbaş Hayvan Fuarı ve 6 Eylül Kurtuluş Festivali hazırlıklarına kadar pek çok konunun konuşulduğu programda Başkanımız Davut AYDIN, Kozdere Çamlığı Mesire Alanı, Kapalı Pazar Alanı, Babasultan ve Yarhisar Turizm Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

© 2019 Ayrıntı Gazetesi · RSS