W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Bu Yol Ne Zaman Bitecek?

Bu Yol Ne Zaman Bitecek?

Yapımı uzun yıllardır devam eden ve her yıl birçok kazanın yaşandığı onlarca vatandaşın yaşamını yitirdiği ve bir o kadar da vatandaşın yaralandığı, milyonlarca liralık maddi hasarın yaşandığı Yenişehir-İnegöl kara yolu inşaatının ne zaman biteceği konusunda vatandaş tepkili.

   Yenişehir’e her gelen siyasetçinin ağzına sakız olan bu yolla ilgili çalışmaların ağır aksak gittiğini belirten Yenişehirli vatandaşlar, ‘Söylenen sözler nedense hep rafa kalmıyor. Yolda şu an hiçbir çalışma görülmüyor. İnegöl çıkışında yapılan çalışmaların bu hızla gitmesi halinde daha uzun yıllar sürecek gibi bir görüntüsü var. Ancak neredeyse her gün bir kaza yaşanıyor ve canlar yanıyor. Sadece bu yıl yaşanan kazalarda 10’a yakın vatandaşımız yaşamını yitirdi. 50’ye yakın vatandaşımızın yaralandığı kazalarda milyonlarca liralık maddi hasar yaşandı. Yetkililerin bir an önce bu yolla ilgili önlem almalarını bekliyoruz’ dediler.

   Siyasilerin her ilçe ziyaretinde bu yolla ilgili açıklamalar yaptığını da belirten Yenişehirli vatandaşlar, ‘Nedense konuşulduğu yerde kalıyor. Hiçbir çalışma yapılmıyor. Özellikle eski AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin döneminde neredeyse haftada bir gün bu yolla ilgili açıklaması oluyordu. Ama yapılan açıklamaların ve verilen sözlerin hepsi unutuldu gitti’ dediler.

   Yenişehir-İnegöl kara yolunda ciddi bir araç sirkülasyonu yaşandığını da belirten Yenişehirli vatandaşlar, ‘İnegöl’ü İstanbul’a bağlayan bu yoldan günde binlerce araç geçiyor. Özellikle İstanbul’a mobilya götüren kamyonların geçiş güzergahı. Tonajlı kamyonlar bu yolu kullanıyor. Binlerce aracın kullandığı bu yolun büyük bir kısmı çok dar. Çift şerit olarak açılan bölgede de çalışmalar tamamen bitmedi. Birçok yerinde göçmeler var. Yolun acemisi olan şoförler her zaman tehlike atlatıyor. Ayrıca bölgede ciddi anlamda tarım yapıldığı için tarım araçları, traktörler, tarım işçilerini taşıyan araçlar bu yolda ciddi anlamda tehlikelere neden oluyor. Yetkililer bu yolu bir an önce yaptırmak için daha ne bekliyorlar? Daha fazla canların yanmasını mı bekliyorlar? Bursa’nın bütün ilçelerinin yol problemi çözülmesine rağmen neden Yenişehir’de hala İnegöl, İznik ve Bilecik yolları tamamlanamadı? Artık yeter bu yolların bir an önce yapılmasını istiyoruz’ dediler.

   Özellikle iktidar partisine seslenen vatandaşlar, ‘Yenişehir’i üvey evlat gibi görmesinler. Artık yeter. Yenişehir’de İnegöl’de her zaman iktidar partisine destek olmuş ciddi anlamda oy vermiş iki ilçe. Bu vatandaşın bu mağduriyetinin bir an önce bitirilmesini istiyoruz’ dediler.

© 2019 Ayrıntı Gazetesi · RSS