W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Hiçbir Zaman Unutulmayacaklar

Hiçbir Zaman Unutulmayacaklar

Karanlık Güçler Tarafından Ankara’da Bahçelievler’de Katledilen Üçü Yenişehirli 7 Türkiye İşçi Partili Genç, Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Ölümlerinin 40.Yılında Mezarları Başında Anıldılar.

Karanlık güçler tarafından Ankara’da Bahçelievler’de katledilen üçü Yenişehirli 7 Türkiye İşçi Partili genç, her yıl olduğu gibi bu yıl da ölümlerinin 40.yılında mezarları başında anıldılar.

8 Ekim 1978 tarihinde, 12 Eylül’ün karanlık günlerini getirmeye hazırlananlar tarafından yürütülen planın bir parçası olarak Ankara Bahçelievler’de üçü Yenişehirli 7 Türkiye İşçi Partili ve Genç Öncülü öğrenci, boğularak ve kurşunlanarak katledilmişti.

Anma etkinliklerinin Yenişehir ayağında, 07 Ekim Pazar günü saat 13.00’da Yenişehir merkez mezarlığında bir araya gelen yüzlerce kişi,  ilk olarak latif Can ve Osman Nuri Uzunlar’ı burada bulunan mezarları başında, sonrasında ise Efraim Ezgin, çeltikçi Köyü mezarlığında bulunan mezarı başında yapılan törenle anıldı.

Mezarları başında yapılan konuşmalarda, Uluslararası örgütlenmenin Türkiye ayağını oluşturan eli kanlı katiller tarafından gerçekleştirilen ve tarihe Bahçelievler Katliamı olarak geçen bu saldırı aradan geçen 40 yıl süresince unutulmamasına dikkat çekildi.

40 yıl içinde katillerinin yakalanmaması, yakalananların zaman aşımı ve ceza indirimlerinden yararlandırılarak serbest bırakılması eleştirildi. “Bu gün Bahçelievler Katliamının anılması sadece öldürülen Efraim Ezgin, Faruk Ersan, Hürcan Gürses, Latif Can, Osman Nuri Uzunlar, Salih Gevenci ve Serdar Alten’in anılması değil aynı zamanda tüm katledilen demokrat ve sosyalistlerin anısına ve mücadelesine sahip çıkılması adalet isteminin canlı tutulmasıdır.” Denildi.

 

 

 

 

 

 

 

© 2019 Ayrıntı Gazetesi · RSS