W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » YTSO, pandemi sürecinde taleplerini sıraladı

YTSO, pandemi sürecinde taleplerini sıraladı

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, pandeminin yıkıcı etkilerini sürdürdüğü bu zor dönemde sağlanacak yeni desteklerin işletmeler için çok önemli olduğunu belirtti ve taleplerini sıraladı. Söz konusu talepler, ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) gönderildi.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı açıklamada, “Pandeminin yıkıcı etkilerini sürdürdüğü bu zor dönemde sağlanacak yeni destekler işletmelerimiz için çok önemli. Başta hizmet sektörümüz olmak üzere, faaliyetleri sınırlandırılan ya da kapanmak zorunda kalan işletmelerimizin, bu süreci atlatabilmesi için yeni desteklere ihtiyaç duyulmaktadır. Oda olarak talep ettiğimiz ve takipçisi olduğumuz başlıca destekler şunlardır. ”

1.Banka kredilerinin yeniden yapılandırılarak ötelenmesi.

2.Ciro kaybına göre en az 100 bin TL limitli, düşük faizli ve 1 yıl ödemesiz kredi imkanı sağlanması.

3.Kamu alacaklarının ödenmesi veya mahsuplaşma yöntemi ile çözülmesi.

4.Vergi ve prim borçlarının silinmesi.

5.Yeni bir sicil affı getirilip kara listenin kaldırılarak, yeni borçlanmanın önünün açılması.

6.Salgın tedbirleri kapsamında kapanan veya kısıtlı çalışan işletmelerimizin kira ödemeleri konusunda mücbir sebep külfetini taraflar arasına eşit şekilde bölen yasa tasarısı taslağının gündeme alınması.

7.Öncelikli olarak kafe, restoran gibi işletmelerimizin açık alanda servis yapabilecek şekilde açılması.

8.Turizm ve seyahat acentelerimiz ile eğitim sektörümüz için özel desteklerin sağlanması.

9.Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına bağlı işletmelere sağlanan desteklerin benzer alanlarda faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerimize de verilmesi ekonomik ve toplumsal denge açısından önem arz etmektedir.

© 2021 Ayrıntı Gazetesi · RSS