MHP’den,Cacıkçı AKP’liye sert yanıt

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


AKP Yenişehir İlçe Teşkilatı’nın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen danışma meclisi toplantısına katılan ve ”MHP salata, CHP yoğurt ve BDP sarımsak olsa bunlardan bir cacık olmaz” şeklinde konuşan AKP Bursa İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Edebali’ye MHP’den sert tepki geldi.

MHP Yenişehir İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yapılan “AKP Yenişehir İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi” adlı toplantıya katılan AKP Bursa İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı EDEBALİ yaptığı talihsiz, seviyesiz açıklamaları ile haklı olarak tüm Milliyetçi

Hareket Partisi mensuplarının ve sevenlerinin tepkisini çekmiştir.

Biz de bu açıklamalarından dolayı kendisini kınıyor ve derhal MHP ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz.
İ.H.EDEBALİ’nin konuşmasının bütününe baktığımızda siyasi derinliği olmayan, popülist, tribünlere oynayan bir tarz olduğu hemen anlaşılmaktadır. Kendisine tavsiyemiz teşkilat içi hesapları ve koltuk-makam sevdası adına bu tip söylemler ile bir yerlere gelmesinin mümkün olmayacağıdır. İl Başkan yardımcılığı kendisini kesmiyor ve gözünü daha yukarılara dikiyorsa bu iş mazisi 45 yıla dayanan bir siyasi partiye dil uzatmak ile olmaz. Bu hareket tarzı en basit ifade ile haddini aşmaktır. “Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler” özlü sözünü de hatırlatarak kendisine ve siyaset tarzına çeki düzen vermesi gerektiğini hatırlatırız.

Son günlere damgasını vuran “GEZİ PARKI” olaylarından yola çıkarak partimizi ve politikalarını eleştirmeye çalışan İ.H.EDEBALİ’ye hatırlatmak isteriz ki, adı geçen olaylarda MİLLİ BİRLİK BERABERLİK adına çok hassas bir duruş sergileyen MHP ve Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet BAHÇELİ’nin tutumu başta kamuoyunun büyük çoğunluğunda, AKP’li seçmenler bazında hatta mecburende olsa kendi genel başkanları R.T.ERDOĞAN tarafından da takdir edilmiştir. Bu meyanda nasıl olurda aynı partinin bir il başkan yardımcısı olanın aksine hakaretvari açıklamalarda bulunmaktadır? Bizce izahı zor bir durumdur. Olgun ve yerleşmiş demokrasi ilkelerini benimseyen tüm siyasi
partilerde bu tip durumlarda iç disiplin mekanizmalarının harekete geçmesi gerekliliğine inancımız tamdır.

“Sevgide serbestlik, SAYGIDA MECBURİYET” ilkesini Genel Başkan’ından en alttaki teşkilat mensubuna kadar kendine şiar edinmiş bir siyasi parti olarak bu seviyedeki siyasi konuşmaları ve siyasetçileri muhatap almayacağımızı saygıdeğer halkımıza bir kez daha beyan ederiz.

Yerel seçimler ile başlayacağımız ve inşallah genel seçimler
ile taçlandıracağımız iktidar yürüyüşümüz sonladığında ülkemizin üstüne kabus gibi çöken bu AK olmayan KARA yıllar son bulacak ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ dünya üzerindeki hak ettiği şerefli yerlere gelecektir.
Harekete Geç TÜRKİYE diyoruz bu vesileyle Yenişehirli hemşerilerimizin yaklaşan mübarek Ramazan ayını kutlar ülkemize tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP’den,Cacıkçı AKP’liye sert yanıt

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.