Şehir İçi Trafiği Rahatlayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sehirici

Yenişehir’in kuzey bölgesinde yer alan Derviş Eroğlu Bulvarı’nı Bursa karayoluna, Yüzbaşı İsmail Hakkı Bey Bulvarı’nı ise Bilecik karayoluna bağlayacak olan tarla vasıflı taşınmazlara, İmar Kanunu’nun 18. Madde Uygulaması işlemi tamamlandı.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ilçemizde trafiği rahatlatmak ve İznik ile Bilecik istikametinden gelen araçların, şehir içi trafiğini aksatmadan transit geçişlerinin sağlanması amacıyla yürütülen çalışmada sona gelindiğini ifade etti. Yapılan imar uygulamasıyla, tarla vasfından arsa vasfına dönüştürülen taşınmazların yola terklerinin sağlandığını bildiren Çelik, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütecek olan yol yapım çalışmalarının önündeki engellerin de kalktığını söyledi.

Başkan Çelik, “ilçemizde Yenigün, Kurtuluş ve Cihadiye Mahalleleri’ni kapsayan bu çalışma; 476.496.40 m² toplam imar adasını ilgilendirmektedir. Çalışmalar neticesinde; Yenigün Mahallesi’nde 1 adet 2350 m² Resmi Kurum Alanı, Kurtuluş Mahallesi’nde 1 adet 3605 m² Yönetim Merkezi, 1 adet 1636 m² cami alanı, 1 adet 7007 m² ilköğretim alanı ile 1 adet 7222 m² spor alanı, Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) olarak toplamda 190 adet tapu düzenlemesi tamamlanmıştır.

Yine bu çalışma kapsamında, 250 metre Yüzbaşı İsmail Hakkı Bey Bulvarı, 600 metre Fetih caddesi, 900 metre Ay Caddesi ile 450 metre de Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi olarak 2200 metre yeni caddelerimiz ile yeni yerleşim alanlarımız ilçemize kazandırılmış olacaktır” dedi.

Derviş Eroğlu Bulvarı’nı Bursa karayoluna, Yüzbaşı İsmail Hakkı Bey Bulvarı’nı ise Bilecik karayoluna bağlayacak olan bağlantı yollarının tamamlanmasıyla ilçemizde şehir içi trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağını belirten Başkanımız Süleyman ÇELİK, bu çalışma kapsamında Güldeste Caddesi, Bursa Caddesi ve Derviş Eroğlu Bulvarı’na da toplam 3 adet köprü yapılacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehir İçi Trafiği Rahatlayacak
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.