“Sosyal Tesisler ticari bir kurum değil…”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediye Meclisi, geçen hafta yaptığı toplantıda 2024 yılında uygulanacak ücret ve tarifeleri belirledi. Konuyla ilgili Plan Bütçe ve Tarife Komisyonu Raporu doğrultusunda alınan karara, İyi Parti ve AKP’li üyeler evet oyu verdi.  Buna göre, sosyal tesislere ortalama %500 zam yapıldı. Başta CHP olmak üzere Yenişehir Kamuoyu tepki gösterdi.

Mevcut belediye başkanının seçim döneminde paylaştığı taahhütnamede Yenişehir halkını mutlu edebilmek için adalet, eşitlik ve vatandaş memnuniyeti için taahhüt verip, ne yazık ki ülkemizin içinde bulunduğu zor ekonomik şartlara rağmen sosyal belediyecilik anlayışından uzak bir şekilde bugün gerçekleşen Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı 2. Birleşiminde AKP iş birliğiyle belediyeyi bir ticari kurum olarak görüp, 2024 yılı fiyat tarifesinde yüksek bir artış kararı alınmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis grubu olarak bir daha yüksek sesle ifade ediyoruz; Yenişehir Belediyesi ve Sosyal Tesisleri ticari bir kurum değil, kar amacı gütmeden halkımıza hizmet eden bir kurumdur. Ülkemizin içinde bulunduğu bu dar boğaz ve zor ekonomik şartlarda iken bugün İYİ Parti ve AKP iş birliği ile alınan kararı tüm ilçe halkımızın vicdanına bırakıyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Sosyal Tesisler ticari bir kurum değil…”
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.