YÖGDER Üyelerine Sendika Semineri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yenişehir Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” (YÖGDER) üyelerine, Güvenlik İş ve Öz İş Sendikaları yöneticileri tarafından düzenlenen seminerlerle, sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanunu anlatıldı.

Sendikal haklar kazanan YÖGDER Üyelerine ilk seminer, Kristal İş Sendikası Lokali’nde, Güvenlik İş Sendikası tarafından verildi. Güvenlik İş Mali Genel Sekreteri Erdal Ervan, Güvenlik İş Sendikası Bursa İl Temsilcisi Serkan Kuyumcu ve Kristal İş Bursa Şube Başkanı Ali Şıracı, YÖGDER Üyelerine sendika ve toplu iş sözleşmelerinin avantajlarını anlattılar.

YÖGDER üyelerine verilen ikinci seminer ise, Öz İş Sendikası Bursa İl Temsilcisi Yavuz Ağırman ve Öz İş Sendikası Bursa İl Yöneticisi Abdülselam Taşçı tarafından Memur Sen İlçe Temsilciliği Lokali’nde verildi.

Her iki toplantıda da, 6356 sayılı sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanununda getirilen bazı yenilikler anlatıldı. Toplantıda ayrıca, sendikanın faydaları, sosyal haklar ve yıllık izinlerle ilgili bilgiler aktarıldı. Yenişehir Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” (YÖGDER) Başkanı Erhan Cengiz, toplantının çok yayarlı geçtiğini söyledi. “Sendika, yasal haklarımızı alabileceğimiz bir şemsiye” diyen Erhan Cengiz, “Bizim mutlaka bir şemsiye altına girmemiz gerek” dedi. Cengiz, sendikaya girmeleri ve toplu iş sözleşmesi imzalamaları halinde, üyelerin maaş ve kıdem tazminatlarında artış olacağını ve ciddi sosyal haklar kazanacaklarını kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YÖGDER Üyelerine Sendika Semineri

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.