YOSAB Yeni Yatırımcılarını Bekliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yosop

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi (YOSAB)’nde tarla vasfından sanayi vasıflı araziye dönüştürülen arsaların tapu devri işlemleri tamamlanarak vatandaşlara tapuları teslim edilmeye başlandı.

YOSAB Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü tarafından, Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde tarla vasfından bulunan ve sanayi vasfına dönüşen arazilerin tapu devir işlemleri tamamlanarak 05 Ağustos 2016 Cuma günü mülk sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

YOSAB Bölgesinde kadastro parsel sayısı 155 olan ve toplam alanı 1.846.184,81 m² tarla vasfındaki arsa, yapılan uygulama ile imar parsel sayısı 54 adet ve toplam alan 934.156,35 m² sanayi vasfındaki arsaya dönüşmüştür. Bu uygulama sonucunda 42 adet parsel sanayi, 3 adet parsel yeşil alan, 3 adet parsel idari ve sosyal tesis alanı, 6 adet parsel ise trafo alanı olarak belirlenmiştir.

YOSAB’da tapu devri işlemlerinin tamamlanması ile ilgili olarak Belediye Başkanı Süleyman Çelik, basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

“İlçemizin tarımsal potansiyeli yanında, sanayileşmesinin de önünü açabilecek nitelikteki bir çalışmamız ürün verdi. Bugün alacak olduğumuz tapular sayesinde, 2005 yılından bugüne faaliyeti devam eden YOSAB Müdürlüğü nezdindeki bütün bölgenin, Şişecam’ın üst tarafındaki kısımların, sanayi imarı vasfına dönüştüğü bir gerçektir. Dönem dönem sizlerle paylaşmış olduğumuz OSB ile ilgili bilgiler ışığında, yine bazı konuları tazelemek anlamında değinmemiz gerekirse; Yaklaşık 1000 Dönüm civarındaki bir arazimizin üzerinde, yapmış olduğumuz çalışma nezdinde, 54 adet parselimiz çıktı. Bunlardan 3 tanesi yeşil alan, 3 tanesi OSB bünyesinde kullanılacak sosyal içerikli tesisler, 6 tanesi o bölgenin elektrik ihtiyacını karşılayacak olan trafo binalarımızla ilgili parsellerdir. İnşallah bu parsellerimizin tamamı işlevlerini yerine getirebilecek düzeye geldiğinde sizler de göreceksiniz ki artık ilçemizde, işsizliğin önüne geçebilecek nitelikte, tarım ya da sanayi alanında faaliyet gösterecek yatırımlar gelecektir. İnşallah böyle bir tarımsal sanayimizin de burada faaliyet göstermesiyle ilçe nezdindeki tüm gençlerimiz, arzu ettiğimiz iş potansiyelini burada yakalayacaklardır.

Dönem dönem yapmış olduğumuz mahalle ziyaretlerimizde görüyoruz ki, hakikaten genç neslimiz ilçemiz dışına çıkmış. Bizler tabiî ki bu durumun böyle olmasını hiçbir zaman arzu etmedik. İşte bunun önüne geçebilmek adına sanayileşme ile ilgili yapmış olduğumuz çalışma nihayetinde bugün ilk adım olarak meyvesini vermiştir.

Bu hususta, gayret ve çalışma içerisinde olan özellikle Tapu Müdürümüz Faysal Bey ve Tapu Dairesi’nde çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten, özverili bir çalışma içerisinde, bugün 54 adet tapunun içerik olarak vasfı değişti. Hamdolsun artık Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi dediğimizde, arzu eden tüm yatırımcılarımızın bu bölgeye gelip, yatırımlarını yapabilecek oldukları, nitelikli, sanayi vasıflı arsalara sahip oldular.

İnşallah, bu bölgede mülk sahibi olan, yerleşik düzende oturan insanımız, kendi ellerinde bulunan mülklerinin kıymetini bileceklerdir. Kendilerinin de gelecek anlamında, aile iç bünyelerindeki ihtiyaçları karşılar nitelikte, ekonomik koşullarda kendilerine de katkı sağlasın, belirli bir avantajları olsun. Bu, şu demek anlamına gelmemeli; sanayicimizin de burada yatırım yapabilmesi için arkadaşlarımızın sanayiciye de yardımcı olmaları gerekir. Yani, hem almayı düşünen arkadaşlarımız

hem de satmayı düşünen mülk sahibi arkadaşlarımızın ortak bir noktada buluşması temennimizdir. Bölgesel anlamda baktığımızda, bizim de sanayi yatırımlarımızın, nitelikli bir şekilde yer alabileceği, Şişecam Grubunun üstünde, ikinci kısım diye tabir etmiş olduğumuz vasıflı bir yerimiz artık var. Ben, burada tekrar Tapu Müdürlüğü başta olmak üzere, YOSAB Yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

    

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YOSAB Yeni Yatırımcılarını Bekliyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.