W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Etkinlikler » Öğretmenlere ’Öğrenen Lider Öğretmen’ Eğitimi

Öğretmenlere ’Öğrenen Lider Öğretmen’ Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından imzalanan protokol gereği, Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu öğretmen ve idarecilerine, ‘Öğrenen lider öğretmen’ eğitimi verildi.

TOKİ Orhangazi Ortaokulu’nda görev yapan öğretmen ve idarecilere, öğrencilerle iletişim, etkili öğrenme ortamı hazırlama, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme teknikleri konularda 2 gün boyunca, ’Öğrenen lider öğretmen’ eğitimini alarak, lider öğretmenlik sertifikası almaya hak kazandı.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinden oluşan 35 öğretmenin katılımı ile gerçekleşen eğitimde, öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflendi. Eğitimin konu başlıkları arasında; etkili iletişim, dirençle baş etme, takımı yönetme ve öğrenme liderliği, akış ve ritmin sürekliliği, kurallar ve uygulama adımları, sorun davranışların yönetimi, olumlu davranışların pekiştirilmesi, ölçme ve değerlendirme yer aldı.

Eğlenceli ve etkileşimli etkinliklerle gerçekleştirilen eğitimin son gününde okul müdürü Necati Özkan tarafından seminere katılan öğretmenlere bir kahvaltı verildi.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nda görevli eğitmenler Özcan Aslan ve Yonca Uluğ tarafından verilen seminere katılan öğretmenlerde seminerin son derece yararlı olduğunu belirterek, ‘Bu semineri düzenleyen okul müdürümüz Necati Özkan ve eğitmenlerimize teşekkür ediyoruz’ dediler. 

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS