W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Berber ve kuaför salonları denetlendi

Berber ve kuaför salonları denetlendi

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 15 Mayıs 2020 Cuma günü ilçemizde faaliyet gösteren berber ve kuaför salonlarını denetledi.

Korona virüsü salgını sebebiyle faaliyetlerine bir süre ara verilip yayınlanan yeni genelge ile yeniden açılan berber ve kuaför salonları Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından denetlendi. Belediye Başkanımız Davut AYDIN, toplum sağlığı ve salgınla mücadele çalışmalarında denetlemelerin önemine vurgu yaptığı açıklamada “İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge ve çalışma esasları hakkında berber ve kuaför salonlarını denetleyen ekiplerimiz, uyulması gereken kuralları işletme sahiplerine hatırlatarak gerekli uyarılarda bulundu. Kurallara uymayan işletmelere uyarı ve yasal işlemlerin yapılacağını, müşterilerin randevu sistemiyle alınıp alınmadığını, hijyen kurallarına uygunluk ve maske kullanımı ile kullanılan ekipmanın tek kullanımlık olup olmadığı Zabıta ekiplerimiz tarafından denetlendi” dedi.

 

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS