W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel, Yerel Gündem » İstasyon Çalışmaları 2016’da Başlayacak

İstasyon Çalışmaları 2016’da Başlayacak

slymn312
Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Hızlı Tren Projesi Yenişehir İstasyonları hakkında çıkan asılsız haberler sebebiyle basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik “Yenişehir’de heyelan var ve bu sebeple Hızlı Tren Projesi Yenişehir İstasyonlarının farklı bölgelere kayacağı şeklinde bir takım söylentiler ile karşı karşıya kaldık.

Bursa Milletvekilimiz Sayın Hüseyin ŞAHİN ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Bursa istikametinden Seğmen Tünellerinden Yenişehir Ovasına girdiğimizde Osmaneli Bölgesine bağlantı ile ilgili çalışmaları devam etmektedir. Dönem dönem birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde, Sayın Hüseyin ŞAHİN’in Hızlı Tren Yenişehir İstasyonları ile ilgili verdiği müjde bizim için oldukça önemlidir. Hızlı Tren İstasyonunun Havaalanı noktasında olmasıyla birlikte, İnegöl-Yenişehir arasındaki karayoluna cepheli, ikinci bir yük istasyonunun da bu bölgede yapılması, bölge halkımız, sanayicimiz, tüccarlarımız ve ticaret erbabımız için gerçekten çok önemlidir. Güney Marmara Bölgesi’ne baktığımızda tüm firma sahiplerimize ve işadamlarımıza yararlı bir proje olacağı konusunda hemfikiriz” dedi ve hem yolcu hem de yük istasyonu olmak üzere iki istasyonun 2016 Yılı itibariyle çalışmalarına başlanacağını belirtti.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS