W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın

Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan edilmiş ve “ Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın ” sloganıyla yaya güvenliğinin sağlanması için çeşitli etkinliklerle bilgilendirme faaliyeti Yenişehir’de de başlatıldı.

        Önceki gün, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun Başkanlığı’nda, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Emniyet Müdürü İlhami Araali, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Ünver, kurum amirleri ve çalışanları ve öğrencilerin katılımıyla, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği gerçekleştirilmiştir.Okullar ve kamu kuruluşlarının hizmet binaları önünde, dönel kavşaktaki yaya geçitlerinde nöbet tutularak sürücüler bilgilendirildi ve broşür dağıtıldı.

   Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘2019 yılının 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' olması nedeniyle trafikteki araçlara bu farkındalığı oluşturmak emniyet ve jandarma olarak yani bizlerin asli görevidir. Özellikle şoförlük yapan kişilerin araç kullanım esnasında okul önlerinde, yaya geçitlerinde veya kavşak noktalarında hızlarını azaltıp yayalara öncelik vererek trafik akışını daha güvenli sağlamak amaçlanmaktadır. Yaya ölümlerinin oldukça yüksek oranda gerçekleştiğini biliyoruz. Dolayısıyla bugün burada öğrencilerimizle ve kurum amirlerimizle beraber bir farkındalık oluşturarak şoför arkadaşlara öncelikli olarak yolun yayada olduğunu yani belirlenmiş anlamda yayada olduğunu izah etmek için bu projeye bakanlığımızın emri olarak katkı sağlamış olduk. Devletimizin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla bugün hep beraber buradayız. Uygulama kapsamında durdurulan araçların sürücülerine, trafik ekipleri ve öğrenciler, kavşaklara ve yaya geçitlerine yaklaşırken yaya geçiyorsa ilk geçit hakkının onlara verileceğini anlatan bilgilendirme broşürü verdi" dedi.

 

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS