W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Yenişehir’de ana arter düzenlemeleri başladı

Yenişehir’de ana arter düzenlemeleri başladı

Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN, Şehir Ana Arter Düzenleme Projesi kapsamında ilçe merkezinde bulunan ana arter düzenleme ve tretuvar çalışmalarının başlatıldığını bildirdi. Osmanlı’nın ilk başşehri Yenişehir’i çevre il ve ilçelere bağlayan ana caddelerin üzerindeki kaldırımların yeniden düzenlenmesi için başlatılan çalışma, ilçe halkı tarafından uzun yıllardır beklenmekteydi.

Bilecik, İnegöl ve Bursa Caddeleri üzerinde gerçekleştirilecek olan yürüyüş yolları düzenleme çalışması hakkında önemli açıklamalarda bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN şu ifadelere yer verdi; “Bilecik ilimizi Yenişehir’e bağlayan cadde üzerinde bulunan kaldırımlarımız fiziki yetersizliği nedeniyle uzun yıllardır halkımız tarafından şikâyet konusu olmasının yanı sıra yaşanan üzücü kazalarla da can ve mal kaybına sebebiyet vermekteydi. Araç ve yaya trafiğinde yaşanan yoğunluğu azaltacak bu çalışma ile aynı zamanda en sevdiklerimizi sakladığımız İlçe Mezarlığımıza, Yenişehir’in eski ve köklü mahalleleri olan Kurtuluş ve Gündoğan Mahallerine giden sokaklarının bağlandığı Bilecik Caddesi, modern bir çehreye sahip olacak. Şehrimizin giriş ve çıkışlarını, Osmanlı Devleti’nin ilk başşehri Yenişehir’imize ve kadim tarihimize yakışır bir görünüm kazandırmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalarımıza başladık. Bursa-Bilecik ve İnegöl Caddelerinde tretuvarlar genişletilerek yenilenecek. İlçemizin ana arterlerinde yapılacak bu düzenlemeler için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Alinur AKTAŞ ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Cenabı Allah bana görev sürem içerisinde, Yenişehir halkını mutlu etmeyi ve onlara layık oldukları hizmetleri sunabilmeyi nasip etsin inşallah” dedi.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS