Home » Güncel » Yılın ilk meclisi toplandı

Yılın ilk meclisi toplandı

Belediye Meclis Başkan Vekili Mesut Bedel başkanlığında toplanan Yenişehir Belediye Meclisi, gündemindeki 10 gündem maddesini ele aldı. Toplantıda bazı gündem maddeleri karara bağlanırken, bazı gündem maddeleri ise komisyonlara sevk edildi. Komisyonlara sevk edilen gündem maddeleri geçen cuma günü Belediye Başkanı Davut Aydın’ın başkanlığındaki oturumda oylanarak kabul edildi.

Toplantıda Kapalı Pazar Yeri'yle ilgili açıklamalar yapan Belediye Meclis Başkan Vekili Mesut Bedel, Meslek Odaları ve esnafın görüşlerini aldıklarını ve sergi açmak isteyen esnaftan taleplerin toplandığını belirtti. 250 civarında talebin geldiğini söyleyen Bedel, köylerden gelenler için de bir bölüm ayırdıklarını ifade etti.

Kapalı Pazar Yeri'nde sergi açmak isteyen esnafın taleplerinin ardından kuraların çekileceğini anlatan Bedel, pazarın taşınmasının ay sonunu bulabileceğini kaydetti. Ulucami, Çayır, Hıdırbali ve Gündoğan Mahallelerindeki sokaklarda kurulan Salı Pazarı'nın, taşınmanın ardından artık kurulmayacağını belirtti.

Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kapalı Pazar Yeri ile ilgili açıklamalar yapan Belediye Meclis Başkan Vekili Mesut Bedel, ay sonuna doğru bu projenin hizmete sunulmasının planlandığını belirtti. Meslek Odaları ve esnafın görüşlerini aldıklarını ve sergi açmak isteyen esnaftan taleplerin toplandığını söyleyen Bedel şunları kaydetti: "250 civarında talep geldi. Bu arada köylerden gelip meyve ve sebze satışı yapanlar için de bir bölüm ayırdık. Kapalı Pazar Yeri'nde sergi açmak isteyen esnafın taleplerinin ardından kuralar çekilecek. Pazarın taşınması ay sonunu bulabilir. Ulucami, Çayır, Hıdırbali ve Gündoğan Mahallelerindeki sokaklarda kurulan Salı Pazarı, Kapalı Pazar Yeri'ne taşınmanın ardından artık kurulmayacak."

Toplantıda ayrıca Denetim Komisyonu'na üye seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Mesut Bedel, Muharrem Tekin, Gökhan Menteş ve Ergin Çakar, Denetim Kurulu'na seçildiler. Belediye Meclisi, 6 Ocak Cuma günü tekrar toplanarak komisyonlardan gelen raporları görüşecek.

Toplantıda ayrıca Denetim Komisyonu'na üye seçimi de gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Mesut Bedel, Muharrem Tekin, Gökhan Menteş ve Ergin Çakar, Denetim Kurulu'na seçildiler.

İkinci Oturum Cuma Günü Yapıldı

Belediye Meclisi, geçen Cuma günü tekrar toplanarak komisyonlardan gelen raporları görüştü. Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığındaki 2’nci oturumda komisyonlara sevk edilen gündem maddeleri görüşülüp onaylandı.

 

 

 

 

 

 

© 2023 Ayrıntı Gazetesi · RSS