W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel, Kültür Sanat » Geri Dönüşümden Sanata

Geri Dönüşümden Sanata

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi geri dönüşüme gitmesi gereken malzemeleri açtığı kurslarla adeta sanata dönüştürüyor.

Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüsnü Kemal Yılmaz, atılması gereken ip, kumaş, şişe gibi malzemelerden açılan kurslar sayesinde sanat eserleri meydana geldiğini belirterek, ‘Yırtılan giyim eşyaları, düğmeler, ipler, evlerde kullanılan şişeler giyim, nakış ve el sanatları kurslarımızda değerlendirilerek hem sanat yapılıyor, hem de elde edilen ürünler satılarak aile ekonomilerine katkı sunuluyor. Atık kumaşlardan çanta, renk renk yatak örtüleri, yorganlar yapılıyor. Bunun yanı sıra konsol süsleri, şamdanlar, çantalar yapılıyor. Çocuk odaları süsleniyor, kapı süsleri yapılıyor. Hiç masrafsız ekonomiye katkı sağlanıyor’ dedi.

   Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi olarak, talep gelmesi halinde her yaşa göre çeşitli kurslar açtıklarını da belirten Hüsnü Kemal Yılmaz, ‘Bizden yeter ki vatandaşımız talep etsin. Gerekli şartlar oluşması halinde istenen her kursu açabiliriz. Bu arada Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için ücretsiz kurslar açacağız önümüzdeki günlerde. Ekonomik sıkıntılar yüzünden özel ders alamayan ve dershaneye gidemeyen öğrencilerimize yönelik bu kurslara tekrar edeceğiz’ dedi.

© 2021 Ayrıntı Gazetesi · RSS