Yenişehir’de özlenen ortam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi’nin organize ettiği Cumhuriyet Yemeği yoğun ve coşkulu bir katılıma sahne oldu.

Cumhuriyet’in 89. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemeğe çok sayıda vatandaşın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Umut Sitesi Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen gecede Grup Mavi Düş’ün ardından sahneye çıkan Bursalı Türk Sanat Müziği Ekibi birbirinden güzel eserlerle kutlamaya renk kattı. 10’uncu yıl marşının çalınmasıyla birlikte kalabalığın ellerindeki bayraklarla ayağa kalkması ve marşa eşlik etmesi coşkuyu bir kat daha artırdı. Bu tür etkinliklerin bundan sonra her fırsatta gerçekleştirileceği öğrenildi.

Gecenin açılış konuşmasına “Yenişehir’in, Cumhuriyetten, gençliğe hitabeden, Bursa nutkundan yana olan aydınlık insanları hoş geldiniz” diyerek başlayan ADD Yenişehir Şube Başkanı Hüseyin Şentürk şunları söyledi:

Bu gece burada bulunan hiç kimseye son 10 yıldır bu ülkenin başına gelenleri anlatacak değilim. Birlikte katlandık, birlikte üzüldük, birlikte yaşadık. Yine sizlere Atatürk’e ve onun yarattığı değerlere yapılan tehditlerden de söz etmeyeceğim. İki tespitimi paylaşmak istiyorum. Yıllardır farklı yerlerde aynı sıkıntıları yaşayan insanlar olarak, kendimizi yalnız ve güçsüz hissettik. Birbirimize dokunup yan yana gelemedik. O kadar yalnız kaldık ki zulmedenleri güçlü, kendimizi ise çaresiz gördüğümüz zamanlar oldu. İşin aslı öyle değildi. Güçlü olan bizdik ve bunun böyle olduğunu 29 Ekim 2012, yani bugün yeniden anladık. Çağrımıza uyarak bu gece buraya gelen yüzlerce Yenişehirli, yine çağrılara uyarak yurdun her yanında Cumhuriyet ve Atatürk için yürüyen milyonlarca insan, asıl güçlü olanın bizler olduğunu gösterdi. Bizler bugün ilk zaafımızdan kurtulduk. Bir araya geldik. Güç olduğumuzu hissettik ve hissettirdik. Bundan sonrası daha kolay.  Yapılacaklar listesi hazırlayacak ve 10 yılda tükenme noktasına taşınan tüm değerlerimizi yeniden kazanacağız. Cumhuriyetin 89.yılı, yeniden başlamak için önemli ve özel bir tarihti ve bizler iyi başladık. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

10 Kasım’da Atatürk’ün sevdiği yemekler ikram edilecek

ADD Yenişehir Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Yemeği’nin ardından Geleneksel 10 Kasım Yemeği için çalışmalarına başladı. Atatürk’ün en sevdiği yemeklerden olan kuru fasulye, bulgur pilavı ve turşudan oluşan menünün ücretsiz olarak servis edileceği organizasyonun ayrıntılarının kısa süre sonra açıklanacağı öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir’de özlenen ortam

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.