Çulhaoğlu’nun 4. Kitabı Çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazetemiz köşe yazarlarından Benian Çulhaoğlu’nun 4. Kitabı “Yalnız Seyahat Etmenin Dayanılmaz Hafifliği “ okurlarıyla buluştu. 2010 yılında, “Hayat Akıp Giderken” adlı ilk kitabıyla okurların karşısına çıkan Çulhaoğlu, sırasıyla 2012 yılında yayınlanan “ “Tek Başına dünya Gezisi” ve 2013 yılında yayınlanan “Yalnız Gezginin Gezi defteri” olmak üzere üç kitabı daha var.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Davranış Bilimleri Anabilim dalında yüksek lisansını tamamlayan Çulhaoğlu, gazetemizde yıllarca köşe yazarlığı yaptı. Çulhaoğlu son kitabında, Hocası Prof. Dr. Tanıl Kılınç’a, Manevi babam dediği Erden Özokutucu’ya ve gazetemiz sahibi Hüseyin Şentürk’e teşekkür etti.

Dört kıtada 50 ülkeye yaptığı gezi-gözlem amaçlı seyahatleri ile bilinen Çulhaoğlu’nun son kitabı “Yalnız Seyahat Etmenin dayanılmaz Hafifliği “ nin arka sayfasında şunlar yer alıyor:

Solo Seyahat Tam Size Göre

İletişime açık biriyseniz seyahat ederken dünyanın yansımalarını aldığınızdan hayat ve insana dair hiç bilmediğiniz, görmediğiniz güzelliklerle tanışacaksınız.

Hayatınızda kimse yoksa yeni insanlarla tanışmak için dünyanın kapılarını aralamış olacaksınız. Kim bilir, belki de o kapının ardında aşkınız sizi bekliyor olacak. Evlisiniz ya da sevgiliniz varsa boş yere endişelenmeyin. Bu tarz bir yolculuk yaparak ilişkinizin bireyselliğini artıracağınız gibi kısa bir süre de olsa birbirinize soluk aldırmış olacaksınız.

Yalnızlığı seviyorsanız bir anlamda kendinizi seviyorsunuz demektir. Dünyayı keşfederken kendinizi de keşfedeceksiniz. Her şeyden uzaklaşıp çıkacağınız yolculukta yanınızda size sürekli günlük hayattaki sizi hatırlatan birisi olmadığından hiç tanımadığınız biriyle tanışacaksınız. O SİZ’siniz.

Yaşınız kaç olursa olsun dünya içinde bambaşka dünyalar olduğunu fark edeceksiniz. Yeni bir fikri benimseyerek, uzun zamandır süre giden davranış örüntüsünü değiştirecek ve yeni arkadaşlar edinerek ufkunuzu genişleteceksiniz.

Bırakın her şeyi bir kenara, her ne durumda olursa olsun Solo Seyahat insana canlılık ve heyecan verir. Hayat çok kısa ve istediğiniz gibi tadına bakamayacağınız kadar da tatlı. Ucundan da olsa yakalayın hayatı.

Davranış Bilimleri Uzmanı Benian Çulhaoğlu, bir hayal kurdu; dünyayı gezmeye karar verdi. Herkese ve her şeye rağmen gitmeyi seçti. Biliyordu; yalnız gitmek kolay olacaktı. Böylece kendi serüvenini yarattı. 4 kıtada 43 ülkeye yalnız başına yolculuklar yaptı. Bambaşka yaşanmışlıklar içinde bambaşka insanlar tanıdı. Gezdiği yerleri fotoğrafladı, notlar aldı, gittiği yerlerden seyahat yazıları kaleme aldı. Ve anladı ki yalnız yapılan yolculuklar hiçbir zaman bir benzerini yakalayamadığı, dünyayı ve hayatı tanımanın mutluluğunu getirmişti. Elinizdeki kitap mutluluğa giden yolculuğun, YALNIZ SEYAHAT ETMENİN FELSEFESİ’Nİ anlatmaktadır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çulhaoğlu’nun 4. Kitabı Çıktı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.