Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Tamamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi’nin Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında hazırladığı etkinlikler tamamlandı.

Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında hazırlanan etkinliklerin açılışını Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yaptı. Açılışa Yenişehir Kaymakamı Mustafa Güney, Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Programda, Yenişehir’deki öğretmenlerin oluşturduğu Kılıç Kalkan ekibinin gösterisi, giyim teknolojisi kursiyerlerinin diktikleri kıyafetlerden hazırlanan defile, bağlama kursunun öğrencilerinin mini konseri ve halk oyunları ekibinin gösterileri sunuldu.

‘Avrupa Ortalamasının Üstündeyiz’

Programda konuşan Yenişehir Kaymakamı Mustafa Güney, “1996 yılında tüm dünyada 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanmaya başladı. Peygamber Efendimiz de beşikten mezara kadar ilim tahsilini tavsiye ediyor. Yani bizim kültürümüzde hayat boyu öğrenme durumu zaten var. Yenişehir’in nüfusa oranla yüzde 12’si Halk Eğitimi Merkezi’nden eğitim almıştır. Bu oran yüzde 10 olan Avrupa ortalamasından bile yüksektir. Öğrenmenin sonu yok. Halk Eğitimi Merkezleri’nde yüzlerce alanda kurs açılabiliyor. Yeterli sayı olan 12 kişi olduğu müddetçe talep edilen kurs açılabiliyor. Daha fazla kişinin bu kurslardan faydalanmasını sağlayalım” açıklamasında bulundu.

‘Hayatta Öğreneceğimiz Çok Şey Var’

Programda konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel de, “Bu hafta boyunca düzenlenecek çeşitli programlarla eğitim ve öğretimin yaşının olmadığını bir kez daha görüyoruz. Halk Eğitimi Merkezi’mizin her yaştan vatandaşımıza ulaşarak, çeşitli öğrenme fırsatları sunuyor. Eğitim sadece okul yıllarıyla sınırlı kalmıyor, hayatımızın her anında da bizimle oluyor. Aslında insan son nefesini verdiğinde değil, öğrenmeyi bıraktığında ölür. Çünkü hayatta daima öğreneceğimiz çok şey vardır” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Tamamlandı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.