İlçe Tarım üreticileri uyardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir İlçe Tarım Müdürlüğü, organik tarım desteklemeleri, iyi tarım uygulamaları ve dane mısır fark ödemeleri ile ilgili üç duyuru yayınladı. İlçe Müdürü Ömer Şimşek imzasıyla yayınlanan duyurular şöyle:

  1. Duyuru:  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2012 yılı organik tarım desteklemeleri ödemeleri desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuru başlangıç tarihi 14.01.2013, son başvuru tarihi 29.03.2013’tür. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda istenecek belgeler:

1-ÇKS’den alınan 2012 üretim sezonuna ait organik tarım yapılan tarım arazileri ve ürünleri işaretlenmiş ÇKS Belgesi

2-Yetkilendirilmiş Kuruluştan alınan uygunluk belgesi

3- Organik tarım bilgi sitemi (OTBİS) OTBİS İcmal-1 ve OTBİS İcmal-2 ile ÇKS 2012 Kayıtlarının bulunması gerekiyor. Bu üç icmalden birinde kayıtları bulunmayan çiftçiler OTD ödemesinden yararlanamayacaktır.

  1. 2.  Duyuru: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2012 yılı iyi tarım uygulamaları desteklemeleri ödemeleri desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuru başlangıç tarihi 01.02.2013, son başvuru tarihi 15.03.2013’tür. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

 Başvuruda istenecek belgeler:

a) ek-4’e uygun itud başvuru dilekçesi,

b) itu sertifikası ile birlikte meyve-sebze üretiminde iyi tarım uygulamaları yapan çiftçilerde ek-5 de belirtilen sertifika ekini ve örtü altı için itu yapan çiftçilerde ek-6da belirtilen sertifika ekini ibraz etmek zorundadır.

3. duyuru: Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2012 yılı dane mısır fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuruları başlamış olup son başvuru tarihi 30.04.2013’tür. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda İstenecek Belgeler

1-Ek-1 de yer alan başvuru dilekçesi,

2-Üretim sezonuna ilişkin hasat tarihi ile son başvuru tarihi arasındaki süreyi içeren alım satım belgesi (müstahsil makbuzu veya fatura) ve desteklemeye tabi ürüne yönelik borsa beyannamesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlçe Tarım üreticileri uyardı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.