‘İyi Dersler Şoför Amca’ Projesinin ikincisi yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iyi şoför

Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı, Yenişehir İlçe Milli Müdürlüğü işbirliği ile “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında 2014 yılında hayata geçirilen “İyi Dersler Şoför Amca”  projesinin ikinci ayağı olan öğrencilere yönelik eğitim, Yenişehir Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Sedat Şahin Tarafından verildi.

Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığınca, ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi kapsamında Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Akçeşme İlkokulu 4.sınıfta öğrenim gören toplam 200 öğrenciye, “karşıdan karşıya geçişlerde uymaları gereken trafik kuralları, servis araçlarına binme ve inme esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve servis içerisinde davranış şekilleri emniyet kemeri kullanımı, bisikletle trafikte hareket tarzları,” konularında gerekli bilgiler aktarılarak, trafikte can güvenliği konusuna vurgu yapıldı. Öğrencilere ailelerine yönelik anket kartları dağıtılması ve Soru cevap kısmı ile eğitim son buldu.

Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Karakuş, “ İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında “Trafik Güvenliği Konusunda Öğrencilerin Yetişkinlerden Beklentileri “ konulu afiş yarışmasında ilçemizi temsil eden ve Bursa’da yarışacak on okuldan biri seçilen Akçeşme İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine yarışma hakkında bilgi verdi.

 Ayrıca Şube Müdürü Karakuş, “Eğitici trafik seminerlerinin ilk ayağı olan şoför eğitimi 2015-2016 eğitim öğretim yılı başında yaklaşık 100 taşımalı servis şoföre verilmişti. Bu eğitimlerle şoför ve öğrencileri trafik kuralları hakkında bilgilendirilerek geleceğin teminatı olan çocukların karışabileceği trafik kazalarının önlenmesinin amaçlandığı bundan dolayı şoför ve öğrencilerimize eğitim semineri veren Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığına teşekkür ederim. ”dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘İyi Dersler Şoför Amca’ Projesinin ikincisi yapıldı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.