LGS’de Şampiyon Yenişehir’den…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lise Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alarak Yenişehir’in gururu olan Enes Konar;  ailesi ve okul yönetimi ile birlikte önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ı sonrasında ise Belediye Başkanı Ercan Özel ile Kaymakam Mustafa Güney’i makamında ziyaret ettiler.

2 Haziran 2024 tarihinde yapılan Lise Geçiş Sınavı’na (LGS) 1 milyon 38 bin 192 kişi katıldı. Sözel bölümden 50, sayısal bölümden de 40 soru soruyan sınavda, 90 sorunun tamamını doğru yanıtlayan Yenişehir Okyanus Koleji öğrencisi Enes Konar, 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. 15 yıl sonra Yenişehir’den bir öğrencinin tam puan alarak birinci olması, ilçede mutluluk yaşattı. Enes Konar, başarısını ve mutluluğunu Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel’le paylaştı.

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Enes Konar, Lise Geçiş Sınavı’nda 500 tam puan alarak ilçemize birinciliği getirmiş ve bizi gururlandırmıştır. Hayat bir yarış. Öğrencimiz LGS yarışını en iyi şekilde tamamladı. Öğrencimizin bundan sonraki hayatında da çok başarılı olacağına inanıyorum. Sistemli çalışmasına devam ederek, hayatta çok güzel yerlere gelecektir. Enes öğrencimiz Yenişehir’i gittiği lisede en iyi şekilde temsil edecektir. Ve belki de büyüdüğünde, bu topraklara, bu ilçeye hizmet etme şansı elde edecektir. Kendisini tekrar tebrik ediyor, bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum” dedi.

Henüz hangi liseye gitmek istediğine karar vermediğini söyleyen Enes Konar ise tercih dönemine kadar araştırmalarını yaptıktan sonra karar vereceğini söyledi. Enes Konar, “Galatasaray Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fen Lisesi, Ankara Fen Lisesi gibi liselerin koşullarını araştırıyorum. Şartları daha uygun olanına karar vereceğim” dedi.

Başkan Ercan Özel, Enes Konar’a başarısından dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün tavsiyesiyle okullarda okunması gereken kitaplar listesine alınan Beyaz Zambaklar Ülkesinde isimli kitabı hediye etti. Ayrıca başarılı öğrencinin ailesini, öğretmenlerini ve Yenişehir Okyanus Koleji’ni de tebrik ederek teşekkürlerini iletti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
LGS’de Şampiyon Yenişehir’den…
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.