Sanayi İmarlı Arsalar Hazır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

osb

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin (YOSAB) 2. uygulama alanındaki tarla vasfındaki arsaların sanayi imarlı arsa vasfına dönüştürme çalışmasının tamamlandığını bildirdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçe ekonomisinin tarıma dayalı bir yapısının bulunduğunu ifade etti. Çelik, “Yenişehir’in geçim kaynağının yüzde 80’lik bölümünü tarımsal faaliyetler oluşturuyor. Ancak yıllardır gençlerimiz çalışıp ekmek parası kazanmak için başka il ve ilçelere taşınıyorlar. Bölgemizde tarımsal sanayinin ön plana çıkarılmasıyla, Organize Sanayi Bölgesi’nin 2. uygulama alanında yapılacak yatırımlarla, ilçemizde iş olanaklarının artacağına inanıyoruz. Gençlerimizin kurulacak fabrikalarda istihdam edilecek olmasının yanı sıra, ilçemiz ekonomisi de bu yatırımlarla canlılık kazanacak” ifadelerine yer verdi.

Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin (YOSAB) 2. uygulama alanındaki brüt bin 10 dönümlük bölümünde yatırım yapacak olanların önündeki engeller kalktı. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün söz konusu bölgede ki tarla vasıflı arsaları, sanayi imarlı arsa vasfına dönüştürme çalışması tamamlandı. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderilen dosyaların onaylandığını açıkladı.

Gerçekleştirilen imar uygulamasıyla yatırımcının önündeki engelin kalktığını belirten Çelik, “Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün (YOSAB) yaptırdığı imar uygulamasıyla 3 bin 488 metrekare ile 47 bin 730 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip toplam 42 sanayi parseli ortaya çıktı. Bununla birlikte 6 adet trafo parseli ile 3 adet YOSAB idari ve sosyal alanı ayrıldı. Tüm çevreyi yeşil alan olarak çevreleyen sağlık koruma bandı parseli de ayrıldı” diye konuştu. İmar uygulaması yapılan bölgedeki parsellerde kadastro çalışmalarının yürütüldüğünü anlatan Çelik, “Kadastro Şefliği’nin kontrollerinin ardından dosyaları Tapu Müdürlüğü’ne tescil işlemleri için gönderilecek, arsa sahipleri de yeni tapularını alacaklar” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sanayi İmarlı Arsalar Hazır
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.