Ortak akıl toplantısı Yenişehir’de yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ‘ortak akıl’ buluşmalarının dördüncüsünü Yenişehir’de gerçekleştirdi. Bursa il sınırındaki oda ve borsaların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Birlik ve beraberliğimizle Bursa’nın algısını değiştirmeye başladık” dedi.

BTSO, ortak akıl toplantılarının dördüncüsünü İznik, Karacabey ve Orhangazi’nin ardından Yenişehir’de gerçekleştirdi. Toplantıya Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin yanı sıra Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, ilçe oda ve borsa başkanları ve meclis başkanları ile BTSO Yönetim Kurulu üyeleri Cüneyt Şener, İlker Duran, Şakir Umutkan ve Aytuğ Onur katıldı.

Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, ortak akıl buluşmalarıyla oda ve borsa başkanlarıyla yürütmüş oldukları projeleri paylaşma imkanı bulduklarını belirterek, “Bizim bir tek kaygımız var; hizmet ettiğimiz bölgede, ilçede ve kentte iş gruplarının gerçek anlamda önünü açacak, onlara vizyon katacak çalışmaları yapmak. Bizler bu çalışmaları gönüllülük esasına göre yapıyoruz. Bu anlamda paylaşımlarımız çok önemli” diye konuştu.

“Birlikte Hayata Geçireceğimiz Nice Projeler Var”

Bursa iş dünyasının ortaya koyduğu birlik ve beraberliğin kentin algısını değiştirmeye başladığını ifade eden İbrahim Burkay, şöyle devam etti: “Bazı konularda farklı düşünebiliriz, farklı yaklaşımlarımız olabilir. Ancak bizim ana meselemiz Bursa ve ülke ekonomisi ise işte burada hep beraber bir fikir yoldaşlığımız mevzu. Bu fikir yoldaşlığında da her birimizin projesine bütün odalarımızın ve ilçelerimizin destek olması, o projeye katkı koyması, bu projenin aynı zamanda merkezi hükümet tarafından sahiplenilmesini de güçlü anlamda destekliyor. İşte o tek sesliliği sağladığımız takdirde bizim hayata geçiremeyeceğimiz hiçbir proje yok. Bu toplantılar da bu birlikteliğe ciddi anlamda hizmet ediyor.”

Gurur Duyuyorum

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO’nun 35 bin üyesi olan ve 100 bin işletmeyi temsil eden bir kuruluş olduğunu belirterek, “Bugüne kadarki çalışmalara baktığımızda yönetim kurulumuzun meclise getirdiği tüm gündem maddeleri oybirliğiyle geçmiştir. Meclis başkanı olarak bundan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

BTSO’nun Vizyonu Çok Geniş

Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptığını belirterek, “En aktif en dinamik, en özgüveni yüksek ticaret ve sanayi oda ve borsaları Bursa’dadır. Bursa bunu tarihi misyonu ile hak ediyor. Yenişehir de gereken konularda elinden geleni yapacaktır. Yenişehir, geleceğin lojistik üssü olması noktasında da çok ciddi gayretler içerisindedir. Şunu kabul etmek gerekir ki büyüme topyekûn olur. Bugün Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın vizyonunun ne kadar geniş olduğunu bir kez daha gördük. O yüzden hepinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

BTSO’nun Tecrübesinden Yararlanmak İstiyoruz

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ticaret ve sanayi odasında yıllarca görev yaptığını belirterek, “30 Mart yerel seçimlerinden sonra görevlerim değişti. Fakat hedefimiz aynı. Ben bu organizasyonu gerçekleştiren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun da ilçede hayata geçirmeyi planladıkları projelerde BTSO’nun tecrübesinden yararlanmak istediklerini ifade etti.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ortak akıl toplantısı Yenişehir’de yapıldı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.