Yenişehir Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir’de ilk, orta ve lise dengi okulların ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen yerel yönetim, okul sıralarını tamirden geçiriyor. Belediye Başkanı Davut Aydın, “Evlatlarımız sağlığına dikkat edecek, derslerine çalışacak. Biz de yüz yüze eğitim için her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Osmanlı Devleti’nin ilk başşehri Yenişehir’de, belediye yönetim ilçedeki bütün eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere seferber olmuş durumda.

Eğitime verilen bir haftalık arada bazı okulların donanım ve onarım işleriyle ilgilenen Yenişehir Belediyesi, 32 derslikli TOKİ Orhangazi Ortaokulu’nun bütün sıralarını elden geçirdi. 763 öğrenci mevcutlu okulun temiz kalması amacıyla öğrenci sıralarının yerel yönetime ait atölyeye taşındığını belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, “Burada sıralar tek tek zımpara edildikten sonra macunlanıyor, ardından dolgu verniği atılıyor ve en nihayetinde selülozik boya ile yenileniyor. Benzer işlem sıraların kaynak yapılan demir aksamları için de uygulanıyor. Dönem içinde ihtiyaç duyulduğu takdirde benzer desteği diğer okullarımız için de veriyoruz” dedi.

Yüz Yüze Eğitim

Okul sıralarının eğitim kurumlarındaki diğer tüm donanım gibi milli servet olduğunu hatırlatan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, şunları kaydetti:

“Eğitim; insanın kendisini, kültürünü, dünyayı, bilimi ve mesleğini tanımasını, gelişen dünyaya ve sonraki nesillere tarihini ve bilgi birikimini taşımayı sağlayan, bir insanın hayatı boyunca süre giden ve insanlığın varlığının sürekliliğini sağlayan çok önemli bir toplumsal eylemdir. Üretken belediyecilik anlayışımızın bir yansıması olarak eğitim üzerinde özellikle duruyoruz. Salgın sürecinde özellikle yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Şimdi biz büyükler, yüz yüze eğitimin sürmesi ve çocuklarımızın sağlıklı koşullarda okula gidebilmesi için her şeyi yapacağız, evlatlarımızda önce sağlıklarına dikkat edecek ve sonra kendilerine sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirip, derslerine çalışacak.”

Bu arada Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu’nun bakımdan geçirilen 100’ü aşkın sırasıyla öğretmen kürsüleri bu hafta başı itibariyle okula teslim edilirken, arızalı olana Köprühisar Atatürk İlkokulu’nun kalorifer tesisatı da onarıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.