Yenişehirli Özel Güvenlikçiler Örgütlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehirli özel güvelik görevlileri, Yenişehir Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “YÖGDER” adı altında toplandılar.

Özel güvenlikçilerin birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla kurulan derneğin başkanlığını, Yenişehir Havalimanı’nda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Erhan Cengiz yaparken, Başkan Yardımcılığını Murat Çelebi, Genel Sekreterliğini Hüseyin Yurttaş, Saymanlığını ise Semih Ayas üstleniyor. Ramazan Öztürk, Ferdi Kaynak ile Ceyhun Yukarı da, YÖGDER’in Yönetim Kurulu’nun diğer isimlerini oluşturuyor.

Kurulmalarının ardından kısa sürede faaliyetlerine başlayan YÖGDER, ilk olarak Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Hem YÖGDER’i tanıtmak, hem de faaliyetlerini anlatmak amacıyla Kaymakam Süleyman Yılmaz’ı ziyaret ettiklerini ifade eden YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz, Yenişehir protokolüne gerçekleştirdikleri ziyaretlerin devam edeceğini, önümüzdeki hafta da, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e bir ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi.

Yenişehir’de ortalama 200 aktif çalışan özel güvenlik görevlisi bulunduğunu, güvenlik sertifikası almış fakat bir iş yerinde çalışmayan özel güvenlik görevlileriyle bu sayının 500’e ulaştığını hatırlatan YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz, amaçlarının; özel Güvenlik Personelinin, sosyal, mesleki, toplumsal ve kültürel gelişimini sağlamak, üyelerinin hak ve yararlarının yasalar çerçevesinde aramak, savunmak, üyelerine, bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerine bütün hususlara ayni, nakdi her türlü maddi manevi yardımda bulunmak olduğunu belirtti. Cengiz, talep gelmesi halinde, 5188 sayılı kanuna tabi olarak çalışan Özel Güvenlik Personeline eğitim ve seminerler düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

YÖGDER Başkanı Erhan Cengiz son olarak şunları kaydetti: “İlk olarak bizleri çok samimi ve sıcak bir şekilde karşılayan Sayın Kaymakamımız Süleyman Yılmaz’a çok teşekkür ediyoruz. Özel güvenlikçilerin bağlı bulunduğu hiçbir kurum yok. Sendikaya da üye olmamız sıkıntı yaratıyor. Bu yüzden böyle bir dernek altında toplanmaya karar verdik. Derneğimizi de kısa süre önce kurduk. Yönetim kurulu olarak hiç vakit geçirmeden çalışmalara başladık. Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini sağlarken, çıkarlarını koruyacağız. Derneğimizin www.yogder.org adı altında bir de internet sitesi var. Bu internet sitesinde, mail adresimiz ve telefon numaralarımız da mevcut. Dileyen herkes, bu site üzerinden bizlere online olarak ulaşabilirler.” Dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehirli Özel Güvenlikçiler Örgütlendi

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.