W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Büyükşehir’den Türkü Gecesi

Büyükşehir’den Türkü Gecesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğüne bağlı Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçıların Yenişehir’de verdiği konserde ilçe halkı türküye doydu.

   Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde düzenlenen ‘Hikayeler ve Türküler’ programında ses sanatçıları Emel Örgün Kurt, Nuri Avcıoğlu, Cemile Kara ve Bahtiyar Özdemir, seslendirdikleri bir birinden güzel türkülerle dinleyenleri hem hüzünlendirdiler hem de eğlendirdiler.

   Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye başkan vekili Süleyman Çelik’in de hazır bulunduğu Türkü şöleninden sonra konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğüne bağlı Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçılarının ilk konserini Yenişehir’de yaptığını belirterek, ‘Katılan bütün müzisyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten bizlere güzel bir gece yaşattılar. Ellerine gönüllerine sağlık. Bu tür konserlerin devamını diliyorum. Yenişehir’de bu tür etkinliklere ağırlık vereceğiz’ dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye başkan vekili Süleyman Çelik, konser sonrası koro şefi Kemal Kamalı’ya çiçek takdim ettiler.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS