Home » Etkinlikler, Güncel » Esnaf Kefalet’te gençleşme atağı

Esnaf Kefalet’te gençleşme atağı

Yenişehir S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçimli genel kurulu geçen hafta Yenişehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Küttür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını, Yıldırım S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Murat Özkarayurt yaptı.

Kongreye siyasi parti başkan ve temsilcileri, oda, dernek ve kooperatif başkanları ile çevre il ve ilçelerin kooperatif ve birlik başkanları da katıldı.

Kongreye gelen misafirleri yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle karşılayan Yenişehir S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fahrettin Bilgit, bir de selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde gençleşmeye gittiklerini söyleyen Bilgit, ayrılan yöneticilere teşekkür etti.

Bilgit, ‘Daha dinamik çalışma adına gençleşmeye gittik. Bugüne kadar hizmet etmiş arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak esnaflarımıza her zaman destek olmaya çalıştık, bunun mücadelesini verdik. Bundan sonra da esnaf arkadaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen kişi ve kurumlara da buradan teşekkür etmek istiyorum’ dedi.

Gündem maddeleri tek tek oylanırken, seçim açık oy ile gerçekleşti. Tek aday olarak seçime giren Fahrettin Bilgit, tüm üyelerin oyunu alarak tekrar başkan oldu.

Seçimin ardından yöneticilikten ayrılan Hüseyin Prinççi, Adem Çalık ve Hasan Can’a teşekkür plaketi verildi.

Seçimin ardından yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil: Fahrettin Bilgit, Yaşar Tezgör, İlhan Bale, Murat Tümtürk, İsmail Savaş.

Yönetim Kurulu Yedek: Nazım Sezgin, Basri Açar, Halil Akalın, Ömer Kayaoğlu, Sefer Kılınç

Denetleme Kurulu Asil: Mustafa Özkan, Aysun Oğuz.

Denetleme Kurulu Yedek: Selim Güm, Ali Akay Soydan

© 2023 Ayrıntı Gazetesi · RSS