W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » İYİ Parti’den CHP’ye Misilleme

İYİ Parti’den CHP’ye Misilleme

Belediye Meclisi 2019 Çalışma Döneminin 5. Toplantısının 1. Birleşimini, Belediye Başkanı Davut Aydın Başkanlığında,  geçen hafta gerçekleştirdi. Toplantıya, İYİ Parti’nin meclis üyeliklerinin tamamına kendi üyelerini yazdırmazı damga vurdu.

Bilindiği gibi Belediye Meclisi’nin Nisan ayında yaptığı toplantıda, ihtisas komisyonlarını belirlemiş ve CHP’li üyeler komisyonlarda yer almıştı. CHP’li üyelerin partilerine dönmesi ve meclis gruplarını kurmasıyla başlayan yeni süreçte İYİ Parti misilleme gibi bir kararla, CHP’li Meclis üyelerini komisyonlardan çıkardı.

Belediye Başkanı Davut Aydın’ın; Komisyonlarda değişiklik yapılmasının gerekmediğini, bu durumun kendileri açısından bir sorun teşkil etmediğini söylemesine rağmen, İYİ Parti Meclis sözcüsünün, İYİ parti il ve ilçe teşkilatının talimatları doğrultusunda, tüm komisyonlara kendilerinin üye vereceklerini söyledi.

2019 Çalışma Döneminin 5. Toplantısının 1. Birleşimine ait gündem maddeleri ve oylama sonucu değişen İhtisas Komisyonlarında CHP’li üyeler yer almadı.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS