W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Metruk Binalar Yıkılıyor

Metruk Binalar Yıkılıyor

Yenişehir Belediyesi, can ve mal güvenliğini tehdit eden ya da çevre kirliliğine yol açan Metruk Binaların yıkımına devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı  ekiple, geçen hafta  Atatürk Caddesi üzerindeki metruk binaya gittiler ve tek katlı binanın yıkımını gerçekleştirdiler.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, göreve başladıkları ilk günden bu yana İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi ve İmar Kanunun ilgili maddesi kapsamında, can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı, gizlenmesi ve kaçakçılığının yapılması gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine mülk sahiplerinden gerekli izni aldıktan sonra yıkımları gerçekleştirdiklerini belirtti ve “ İlçe sınırlarımız içerisinde İznik Yolu üzerinde bulunan ve özellikle vatandaşlarımızın can güvenliği açısından tehlike arz eden, terk edilmiş metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. “ diyen başkan Aydın, sözlerini, “Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz. Mülk sahiplerinden izinler alındıktan sonra terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden ilçe sınırlarımızdaki tüm binaların yıkımlarına devam edeceğiz.” Diyerek sürdürdü.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS