W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Etkinlikler, Kültür Sanat » İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi

İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi

Yenişehir İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen "İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması" geçen hafta, Yenişehir Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Düzenlenen yarışmaya lise düzeyinde 8 okuldan 8öğrenci katıldı. Öğrenciler, sinevizyondan yansıtılan görsel ve fon müziği eşliğinde çeşitli koreografi sergileyerek İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okudu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen jüri heyetinin yaptığı değerlendirme ile Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emirhan Sağlam birinci oldu.

İlçe Milli Müdürü Musa Ayaz, yarışma sonunda yaptığı konuşmada, tüm öğrencilerin İstiklal Marşı'nı büyük bir hissiyatla ve severek okuduğunu belirtti.

Ayaz, birinci olan öğrencinin ildeki elemelere katılacağı bilgisini vererek, "İstiklal Marşımızı sevmek ve hissederek okumak; vatanımızı sevmektir, ülkemize sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır." diye konuştu.

Yarışmada birinci olan öğrencimiz 5 Martta Bursa’da yapılacak olan il yarışmalarında yarışacaktır.

© 2021 Ayrıntı Gazetesi · RSS