W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Geçmişten Gelen Fotoğraflar » Geçmişten Gelen Fotoğraflar

Geçmişten Gelen Fotoğraflar

Öğretmenlerimizi Özlemle Anıyoruz…  

81 Yıl Öncesine Ait Olan Bu Karede, 20 Haziran 1937 Günü Dolap Başında Tertip Edilen 1936/37 Eğitim Ve Öğretim Yılının Veda Yemeğinde Hep Birlikteler.

Bu yemekte o dönemin ilçe Kaymakamı Mehmet Şakir Canalp (1936-1939), Belediye Başkanı

Mehmet Gökgöz (1935-1938) (1950-1954) (1954-1958), daire amirleri ve İsmetpaşa İlkokulu Başöğretmeni Süleyman Tuzkan (Kara Müdür), Süleymanpaşa İlkokulu Başöğretmeni Hüsnü Kontur, Tahirağa İlkokulu Başöğretmeni M.Sait Güneri, öğretmenlerden Mustafa Nuri Günal (Diliçıkık), Mustafa Papatya, Cemil Bey, Şevki Bey, İlhan Bey, Muhtar Bey ve Mahmut Tezcan’ı tanıyabildik.

Buradaki büyüklerimizin birçoğu aynı zamanda Birinci Dünya ve Kurtuluş Savaşına bizzat katılarak ülkeyi düşman işgalinden kurtaran gazilerimizdir.

Bu vatanın düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını bizzat kendi ağızlarından o çile dolu hatıralarını dinleyerek eğitildik ve aynı bilinçle yetiştirildik.

Onların yaşam tarzları olsun, tutum ve davranışları olsun bizlere ve toplumumuza hep örnek olmuştur.

Bu çağdaş kılık ve kıyafetleriyle hiç unutmadığımız öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor.

24 Kasım Öğretmenler Gününün de aynı duygu ve düşüncelerle kutlu olmasını temenni ediyoruz.  Kaynak: Yenişehir Gazetesi- Turgut Yüce

 

© 2022 Ayrıntı Gazetesi · RSS