Bahçelievler katliamı 35. yılında anılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

8 Ekim 1978 tarihinde, 12 Eylül’ün karanlık günlerini getirmeye hazırlananlar tarafından yürütülen planın bir parçası olarak Ankara Bahçelievler’de üçü Yenişehirli 7 Türkiye İşçi Partili ve Genç Öncülü öğrenci, boğularak ve kurşunlanarak katledildi.

Anma etkinlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da öldürülen 7 sosyalistin mezarlarının ziyareti ile devam edecek ve katledilen tüm demokratların ve sosyalistlerin anılması ile tamamlanacaktır.

Anma etkinliklerinin Yenişehir ayağında, 06 Ekim Pazar günü saat 13.00’dd yapılacak ve ilk olarak latif Can ve Osman Nuri Uzunlar, Yenişehir mezarlığında bulunan mezarları başında, sonrasında ise Efraim Ezgin, çeltikçi Köyü mezarlığında bulunan mezarı başında yapılacak törenle anılacaklar.

Uluslararası örgütlenmenin Türkiye ayağını oluşturan eli kanlı katiller tarafından gerçekleştirilen ve tarihe Bahçelievler Katliamı olarak geçen bu saldırı aradan geçen 35 yıl süresince unutulmadı. 35 yıl içinde katillerinin yakalanmaması, yakalananların zaman aşımı ve ceza indirimlerinden yararlandırılarak serbest bırakılması, tüm yaşanan sürecin tek bir bütün olduğunu ortaya koymaktadır.

Bu gün Bahçelievler Katliamının anılması sadece öldürülen Efraim Ezgin, Faruk Ersan, Hürcan Gürses, Latif Can, Osman Nuri Uzunlar, Salih Gevenci ve Serdar Alten’in anılması değil aynı zamanda tüm katledilen demokrat ve sosyalistlerin anısına ve mücadelesine sahip çıkılması adalet isteminin canlı tutulmasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bahçelievler katliamı 35. yılında anılacak

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.