CHP’den Yenişehir’de eğitime dair açıklama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Yenişehir İlçe başkanı Ahmet Köse, İlçe Milli eğitim Müdürü Osman Şeker ile görüştüklerini ve eğitim öğretimle ilgili bilgi alışverişinde bulunup çeşitli konularla ilgili endişelerini dile getirdiklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker’e, Yenişehir’in ilk ve tek lisesi olan Osmangazi Lisesi’nin kapanmaması gerektiğini, Sağlık Meslek Lisesi’nin halen bir binasının olmamasını, öğretmen evinin kapatılmasının yanlışlığını ve köy okullarında çürümeye terkedilmiş okul ve lojmanlarının durumunu sordukların anlatan Köse, yapılan açıklamalardan tatmin olmadıklarını söyledi.

Ahmet Köse imzasıyla yapılan yazılı açıklama şöyle:

 Sayın Şeker, Öğretmen evi ve Lisenin kapatılmaması yönünde yetkili makamlara görüş bildirdiklerini, köylerde mevcut eski okul binalarından kullanılabilir olan 22 sinin köy muhtarlıklarına devredildiğini ifade etti. Milli Eğitim Müdürünün samimiyetine inanmakla birlikte, yine de kendisine çok iş düştüğünü belirtmek isterim.

Eğitim konusunu yapboza çeviren, değişen bakan sayısını takip etmekte zorlandığımız, 4+4+4 lerle medeni ülkelerin gerisine düşüren hükümet, imam hatip lisesinin kapasitesini artırıp, mevcut liseyi kapatarak ne yapmak istemektedir.

Çok hızlı bir büyüme trendine girmiş olan şehrimizde hem lise hem de ikinci bir Anadolu lisesine, Sağlık Meslek Lisesi için okul binasına, Köylerde atıl kalan emektar okulların değerlendirilmesine, Şehre modern bir öğretmen evi yapılmasına Ve dört aydır kapısına kilit vurulan kütüphanenin açılmasına veya daha modern bir kütüphane inşasına ihtiyaç vardır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’den Yenişehir’de eğitime dair açıklama

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.