Başkan Çelik Muhtarlarla Toplandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ülkemizin hızla kalkınması sürecinde Yenişehir için atılacak adımların belirlenmesi, ilçemizin yeniden yapılandırılması, kent vizyonunun oluşturulması ve sorunların ivedilikle çözülmesi amacıyla 71 mahalle muhtarı ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Süleyman Çelik başkanlığında Belediye Meclis Salonumuzda yapılan istişare toplantısına, Adalet ve Kalkınma Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Başkan Yardımcısı Zekai Dündar, Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin, Belediye daire amirleri ve 71 mahalle muhtarı katıldı.

Birincisi gerçekleştirilen ve bundan sonra mahalle muhtarları ile düzenli olarak yapılacak olan istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Çelik “Belediye olarak halkımızın huzurunu ve refah seviyesini yükseltmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Türkiye´de istikrar ve güvenin artık önemli öğeler olduğunu toplumun her kesimi biliyor. Bu sebepten dolayı her kesim yaptığımız hizmetleri destekliyor. Halkımızın boynunu öne eğecek ne bir ihmalimiz ne de bir yanlışımız olmuştur. Halkımıza verdiğimiz sözleri hep tuttuk, bundan sonra da tutacağız. Siz kıymetli muhtarlarımıza sosyal taraf olarak değil her zaman sosyal ortak anlayışıyla bakıyorum.

Siz değerli muhtarlarımıza çok büyük önem vermekteyiz, sizler bizim gözümüz, kulağımızsınız. Sizler bizim mesai arkadaşımızsınız. Sorunları, istekleri en iyi bilen sizlersiniz. Belediye olarak muhtarlarımıza elimizden gelen desteği sağılıyoruz, bunu çok iyi biliyorsunuz. Her zaman ulaşılabilen, halkımızın ve siz değerli muhtarlarımızın sürekli yanında olan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm sorunlara ilk günkü heyecanımızla yaklaşıyoruz. Belediye imkânlarımızı adil bir şekilde halkımıza hizmet için israf etmeden kullanıyoruz. Seçimler öncesinde vaat ettiğimiz projelerimizle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şuan şehrimizin tamamında devam eden alt yapı çalışmalarımız nedeni ile sıkıntılar yaşıyoruz fakat bu iş bittikten sonra inşallah pırıl pırıl bir kentimiz olacak. İlkyaz ile birlikte kent vizyonumuzla ilgili çalışmalara hız vereceğiz. 30 Mart yerel seçimlerinden bugüne kadar geçen 9 aylık zaman diliminde gecemizi gündüzümüze katmak suretiyle eserler ortaya çıkarmak için samimiyetle mücadele ediyoruz. Bir yandan devlet yatırımlarımız için Ankara’nın kapılarını aşındırırken bir yandan da zaman kavramına takılmadan, gece gündüz halkımızla beraber olmaya gayret ediyoruz. Sizlerde, bu duygularla yola çıktınız. Sizler de mahallelerinizde seçmenlerimizden güvenoyu aldınız. Elbette vatandaşlarımız beklenti içerisinde. Bu beklentilere cevap vermek, bugüne dek olduğu gibi bundan sonrada, halkımızın hizmetinde olmak adına, belediyemizin tüm imkânları siz değerli muhtarlarımızın hizmetinde olacak.

Değerli dostlarım, siyaset yerelde başlıyor, siyaset mahallede başlıyor. Bunun için siz muhtarlar olarak vatandaşın evine bir hırsız girse ilk başvurulacak kapı sizsiniz. Yolda kalmış biri olsa sığınılacak ilk liman sizsiniz. Onun için muhtar kelimesi, baktığımızda seçilmiş kişi demektir, yani siz seçilen kişilersiniz. Sizler Osmanlı tarihinde yeri olan köklü bir yapının temsilcilerisiniz. Çıktığımız bu hizmet yolculuğunda, sizler için başta yol, alt yapı gibi çalışmalar olmak üzere, diğer isteklerin her bir kalemini yerine getirmek ve vaat ettiğimiz projeleri hayata geçirmek için adım adım ilerlemeye, samimi bir kararlılıkla devam edeceğiz. Şuana dek halkımızla olduğu gibi hiçbir muhtarımızla randevu sistemi ile görüşmedik. Her zaman telefonlarımız, kapılarımız sonuna kadar açık oldu. Böyle olmaya da devam edecek.

Sizlerden gelen talepleri belediyemiz birimleri, bizden gelen talep gibi algılayarak hızlı bir şekilde cevap veriyor, vermeye devam edecek. Özellikle belirtmek istiyorum ki, sizden gelmeyen bir talep, bizim için o mahallede sorun yoktur algısının oluşması demektir. Bu nedenle çok iyi biliyoruz ki, sizlerle olan birlikteliğimiz hizmetin halkımıza en iyi şekilde yansıması demektir. Bakış açımız şudur ki; Muhtarımızın görüşü, partisi, ideolojisi ne olursa olsun, muhtarımız belediyemizin o mahallemizdeki temsilcisidir. Yenişehir’imiz için biz her daim bir ve beraber olacağız.

Kentimizde, yolun yapılmasıyla, devlet yatırımlarının gelmesiyle, kentsel dönüşümün yapılmasıyla, organize sanayimizin yoğunlaştırılmasıyla, tarımın şahlandırılmasıyla, marka kent Yenişehir vizyonunun oluşturulmasıyla, bizler ne kadar mutlu olacaksak, sizler de o kadar mutlu olacaksınız. Halkımız mutlu ve huzurlu olacak. Amacımız memleketimizi kalkındırmak, refah seviyesini yükseltmek ve daha yaşanabilir kılmak. Değerli dostlarım, bundan sonra düzenli bir şekilde, birlikte yöneteceğiz sloganıyla, bu toplantılarımızı yapacağız ve sizinle beraber hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Göreve başladığı günden bu yana ilçemize yapılan hizmetler ve projelerden kısa örnekler vererek sürdürdüğü konuşmasının sonunda Başkanımız Çelik, mahalle muhtarlarına tek tek söz vererek muhtarlardan gelen talepleri dinledi. Taleplerin ve şikayetlerin toplantı tutanağına kaydedildiği istişare toplantısında aynı zamanda muhtarlardan gelen dilekçeler de kayıt altına alındı.

Belediyemizin kaynaklarının, önceden hizmet almamış ya da eksik hizmet verilmiş mahallelerin önceliği gözetilerek kullanılacağını ifade eden Başkan Çelik “her mahalleye, her sokağa ayrım gözetmeksizin eşit hizmet götürme gayreti içerisindeyiz ”dedi.

İstişare toplantısından duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarları Başkan Süleyman Çelik’e teşekkür ettiler. Birlikte yenen öğle yemeğinin ardından birinci istişare toplantısı sona erdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Çelik Muhtarlarla Toplandı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.