Başkan Cingil Uclg-Mewa Yönetim Kurulu Ve Konsey Toplantısından Döndü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, 19-20 Aralık 2013 tarihlerinde Konya’da düzenlenen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Toplantısı’na katıldı.

Başkan Cingil’in yanı sıra toplantıya, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN, UCLG-MEWA Başkanı ve UCLG Dünya Teşkilatı Başkan Yardımcısı Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bager QALIBAF, UCLG-MEWA Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir TOPBAŞ’ı temsilen İ.B.B. Başkan Vekili Ahmet SELAMET katıldı.

Toplantının birinci gününde UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Toplantısı, Kültür Çalışma Grubu Toplantısı ile Türkiye ve Filistin Belediyeleri Kardeş Şehir İlişkileri toplantıları gerçekleştirildi.

UCLG-MEWA olarak kültür-sanat alanında ortak projeler üretmek ve bu projeleri hayata geçirmek amacıyla oluşturulan Kültür Çalışma Grubu Toplantısına, Yenişehir Belediyesi tarafından Kültür Çalışma Grubu Temsilcisi olarak görevlendirilen, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Baştürk iştirak etti.

20 ülkeden 300’ün üzerinde üst düzey temsilcinin katıldığı toplantının ikinci günün ilk oturumunda “Yerel Diplomasinin Bölge ve Dünya Barışına Katkıları” konusu ele alınırken diğer üç oturumda ise “Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Uygulamalar” konusu yerel yöneticiler tarafından örneklerle anlatıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Cingil Uclg-Mewa Yönetim Kurulu Ve Konsey Toplantısından Döndü

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.