Bursa Tanıtım A.Ş. Kuruldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın turizm potansiyellerinden en iyi şekilde yararlanılması amacıyla Bursa Valiliği’nin koordinatörlüğünde planlanan Bursa Kongre ve Tanıtım A.Ş. kuruldu.

Tarihi heykel Valilik binasında düzenlenen toplantıya Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Vali Yardımcısı Yenişehir eski Kaymakam’ı Samet Erçoşkun olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, İznik Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, GÜMTOB ve TÜRSAB yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Harput; “Bu güne kadar yapılan çalışmaların sonucunu almak üzere bir araya geldiğimiz arkadaşlarımızla Bursa’da yeni bir döneme tarihi bir adım atıyoruz. Uzun bir süreden beri Bursa’nın gündeminde turizmi en iyi şekilde değerlendirmek Bursa’nın turizm potansiyellerinden en iyi şekilde istifade etme adına Valiliğin koordinatörlüğünde Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz, turizm kuruluşlarımız ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarımız, halkımız, sivil toplum, basın yoğun bir çaba içerisindeyiz. Ancak bugüne kadar konuştuğumuz her yerde Bursa’nın yeterince tanıtılamadığı, Bursa’nın imkânlarının yeterince duyurulamadığı ve bu nedenle de Bursa’ya turizm noktasında istenilen akımın yeterince sağlanamadığı hususunda ortak mutabakat sağlanmıştır. Bunun için bir karar aldık.

Bursa’da bir Kongre Tanıtım Bürosu Bursa Kongre ve Tanıtım A.Ş. kuruyoruz. Bursa Tanıtım A.Ş. ile Bursa’da özellikle Jeotermal faaliyetleri yürüten Jeotermal A.Ş., İl Özel İdaresi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO’nun işbirliği ile yürüyen bir kuruluştur. Bunun hemen yanında Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, İznik Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, GÜMTOB ve TÜRSAB ile birlikte bu şirketi kurmaya karar verdik. Bugün şirketle alakalı bütün işlemler sonuçlanmış artık şirketin nihai aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu şirketin faaliyete geçmesiyle Bursa’nın zenginliklerinin profesyonel bir şekilde tanıtılması ve pazarlanması adına çok önemli bir adım atmış olacağız.

Sadece Kongre Merkezimizin değil, Türkiye’de ki ilk üçe giren Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Bursa’ya muhteşem bir kazanım getirdi. Ama Bursa’nın bütün turizm değerlerinin, Uludağ’ın, tarihin, termalin, fuarların, İnanç turizminin bütün imkânlarıyla en iyi bir şekilde tanıtıldığı ve pazarlandığı bir organizasyon artık bundan sonra profesyonelce yürütülecektir. Ben bu manada burada bulanan arkadaşlarımızın ismini saydığım arkadaşlarımızın bu konuya inanarak sahiplenmeleri beni son derece memnun etti. Geleceğimiz adına büyük ümit bağladığımız gerçekten çok önem verdiğimiz bu Tanıtım A.Ş’nin Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Arkadaşlarıma da tekrar teşekkür ediyorum.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bursa Tanıtım A.Ş. Kuruldu

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.