Hüseyin Şahin hep aynı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2011 yılında yaptığı bir açıklamada “Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir” diyerek ülke gündemine oturan İnegöllü AKP milletvekili Hüseyin Şahin Yenişehir’e her gelişinde söylediği cümleleri tekrarladı.

AKP’nin İnegöllü Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin önceki hafta Yenişehir’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kaymakam Süleyman Yılmaz’ı ziyaret eden Şahin Yenişehir’e yapılacak Hızlı Tren hattı ile burada yaşayan vatandaşların, Konya, Sivas, İstanbul, Ankara, İzmit’e, devamında da Antalya ve Adana’ya kadar seyahat etme imkânına kavuşacaklarını söyledi.

Kim şaka yapıyor?

Görüşmenin detaylarıyla ilgili olarak Yenişehir Belediyesi bülteninde “Şahin, birkaç sene içinde nüfusunun 450-500 bine yaklaşacak olan Yenişehir’in, bir dolmuş mesafesi ile hızlı tren istasyona ulaşılabileceğini ifade etti” denilirken Milletvekilinin mi yoksa belediye bülteninin mi şaka yaptığı anlaşılamadı.

Değişmeyen slogan: “Yenişehir bölgenin yıldızı olacak”

Yenişehir Uluslararası Havaalanı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Milletvekili Hüseyin Şahin, “THY Genel Müdürlüğü 70 kişilik küçük gövdeli uçaklar satın alacak ve yeni uçuşları, destinasyonları destekliyorlar. Biz bu uçuşlarda Bursa’yı merkez yapabilmek için çabalıyoruz. Burada önemli olan Yenişehirliler ’in daha çok çalışıp daha çok üretmeleridir. Yenişehir bölgenin yıldızı olma yolunda hızla ilerlerken Yenişehirlilerin de bu hıza yetişmesi gerekiyor.

Önce kendimizi besleyelim Sayın Vekil

Yenişehir’de Karaköy ve Karacaali köylerine ait binlerce dönümlük mera arazisinin üzerine beton dökülerek otomotiv test merkezi yapmak isteyen AKP hükümetinin çiftçiyi ne duruma getirdiğini görmezden gelen Şahin, kendini bile besleyemez duruma gelen üreticinin çevre şehirleri ve bölgeleri de beslemesi gerektiğini ifade etti.

‘Türkiye nereden nereye geldi’

Kendi çevremizdeki şehirleri ve bölgeleri de beslememiz gerekiyor. 2.Dünya Savaşı sonrası hızla kendini toparlayıp gelişen Almanya örneğinde olduğu gibi toplu bir kalkınma modelini izlememiz gerekiyor. Almanya kendisi ile beraber çevresindeki ülkeleri de kalkındırmıştır. Biz de şehirlerimiz de bunu başarmalıyız. Çevre il ve ilçeleri besleyecek noktaya ulaşmalıyız” dedi. Hep birlikte daha yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştıklarını söyleyen ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görev yapan Milletvekili Hüseyin Şahin ” 2002 yılında bütçeden yatırıma ayrılan para 9 milyar TL iken bizim 2013 yılında sadece tarımsal kalkınmaya vereceğimiz destek 9 milyar TL’dir. Yani Türkiye nereden nereye geldi” dedi.

Neler yaptık neler…

Yenişehir Muhtarlar Derneği’nde beraberindeki heyet ile muhtarlarla bir süre sohbet eden Şahin, “Ülkemizin imkânları dâhilinde biz bu bütçe ile Yenişehir’de köylerimize devasa yatırımlar yaptık, göletler, süt tankları, asfaltlamalar, tarımsal kalkınma destekleri ve daha birçok projeyi gerçekleştirdik. Şimdi ise yetki Mahalli Belediye ile Büyükşehir Belediyesine geçti, bu yasa ile Mahalli Belediye ve Büyükşehir Belediyesi bütçelerinin %10’nu kırsala ayırmak zorundadır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hüseyin Şahin hep aynı…

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.