KOSGEB’den yeni destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOSGEB imalat Sanayisi sektörüne yönelik 'Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ'lerin Payının Artırılması' başlığında 8 farklı konuda proje teklif çağrısına çıktı. Ülke genelinde 500 milyon liralık destek verilecek.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, bu konu ile ilgili, 27 eylül 2017 çarşamba saat 15.00’da Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde KOSGEB uzmanları tarafından bilgilendirme amaçlı sunum yapılacağını duyurdu.

KOSGEB’in Konuyla ilgili açıklaması şöyle:

KOSGEB tarafından katma değerli ve ileri teknolojili ürünler üreten imalatçı sektörlere destek vermek amacıyla hazırlanan Üretim Ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli ürünlerin Ve Kobi’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı açıklandı.

Proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’ler.Bununla birlikte bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecek.Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300.000 TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması ve işletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması şartı aranacak.

Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekiyor. Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam KOSGEB tarafından yukarıdaki koşulları sağlayan işletmelere projelerininuygunbulunmasıdurumundatoplam1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecek.

İşletmelerin aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler, çağrı kapsamında desteklenecek. Proje çağrısının toplam bütçesi ise 500.000.000 TL.

1.Konu: Dördüncü sanayi devrimine hazırlık: Üretimde nesnelerinin terneti uygulamaları

2.Konu: Orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması

3.Konu: Katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş

4.Konu: İhracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım

5.Konu: Mikro ölçekli işletmelerde tasarım mühendislik imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme

6.Konu: Bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi

7.Konu: Enerji verimliliğinin arttırılması

8.Konu: Yeşil üretime geçiş

KOSGEB KOBIGEL – KOBI Gelişim Destek Programı Proje Teklif Çağrısı,Başvuru Kılavuzu ile programın Uygulama Esasları, www.kosgeb.gov.tr adresinde“Destekler” menüsünden“ KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı” alt menüsü seçilerek incelenebilir.

Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapanacak. Proje başvurusunda bulunmak isteyen işletmelerin bu tarihten önce sistem üzerinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KOSGEB’den yeni destek
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.