Protokol İmzalandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam Topluluğu, düzcam ve cam ambalaj tesislerinin yer aldığı Yenişehir’e Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapmak üzere Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Belediyesi ile protokol imzaladı.

Şişecam Topluluğu tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek okula “Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” adı verilecek. Toplamda 20 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek okul binası, 16 dersliğin yanı sıra başta atölye ve laboratuarlar olmak üzere çeşitli destek birimleri de içeren 6 bin metrekarelik alana sahip olacak.

 İmza töreninde konuşan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, hayata geçecek olan Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ülkedeki vasıflı teknik personel ihtiyacı açısından önem taşıdığını belirterek, “Topluluk olarak sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda gelecek kuşaklara uzun vadeli değer katarak, etkin bir paydaş olmayı hedefliyoruz. Üretim faaliyetlerinde bulunduğumuz tüm coğrafyalarda sadece ekonomik değer yaratmıyoruz, aynı zamanda topluma katkı sağlamayı da önceliklerimiz arasında görüyoruz. Bu kapsamda sosyal sorumluluk anlayışıyla geleceğin güvencesi olan çocuklarımız ve gençlerimize destek olmaya, başta ülkemiz olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda eğitim altyapısına katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Topluluğun Bursa’nın Yenişehir ilçesinde düzcam ve cam ambalaj alanında önemli yatırımları bulunduğuna dikkat çeken Kırman, şunları söyledi: “Bugün imzalanan protokol kapsamında hayata geçecek olan Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ülkedeki vasıflı teknik personel ihtiyacı açısından önem taşıdığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Mersin Valiliği tarafından yürütülen Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi’ne Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını yaptırarak destek vermiştik. Bugün de Yenişehir’in eğitim alt yapısına katkı sağlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Protokol İmzalandı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.