Şekerbank: Kapımız Esnafa Açık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şekerbank, “Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası ”ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı… Esnafın mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki rolüne vurgu yapan Şekerbank Yenişehir Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, 400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak Şekerbank’ın 60‟ıncı kuruluş yılı boyunca, “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında her ayın 15‟ini „Esnafın Günü‟ ilan ettiklerini belirterek, “Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15‟inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın, diyoruz” dedi.

Şekerbank, geçen hafta düzenlenen bir törenle Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı. Protokol, Şekerbank Bursa Yenişehir Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz ile Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan vekili İsmail Savaş arasında imzalandı. Esnafa fayda sağlayacak birçok işbirliği, proje, ürün ve hizmet sunulması planlanan „Kapımız Esnafa Açık‟ platformu ile tüketiciler her ayın 15‟inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilerek esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep „açık‟ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Anadolu Bankacılığını misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank’ın, 60‟ıncı kuruluş yılında ülkemiz için ilk ve tek olan, esnafa özel “Kapımız Esnafa Açık” projesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye genelindeki 82 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile 3 bin 100 Esnaf ve Sanatkarlar Odasını kapsayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle, özel sektör, kamu, STK ve tüketicileri esnafla buluşturan bir platform özelliği taşıyor.

“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde bir konuşma yapan Şekerbank Bursa Yenişehir Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, “Kapımız Esnafa Açık” projesinin “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile başladığını belirtti. Her ayın 15‟inde tüketicilerin esnaftan alışveriş yapmasına yönelik Şekerbank’ın 60‟ıncı kuruluş yılı boyunca birçok saha aktivitesi ve kampanyaların düzenleneceğini belirten Hüseyin Yılmaz, „Açık‟ platformu kapsamında esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabet avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunacaklarını kaydetti. Hüseyin Yılmaz, Banka olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile esnafın uluslararası standartta hizmet verebilmesi için farklı projeler de geliştireceğini belirtti.

Hüseyin Yılmaz: “Her ayın 15‟ini Türkiye çapında „Esnafın Günü‟ ilan ediyoruz.”

Esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret eden Hüseyin Yılmaz, “400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak, esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15‟inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz. 60‟ıncı yılımız boyunca her ayın 15‟inde bu çağrımızı yineleyeceğiz. Her ayın 15‟ini „Esnafın Günü‟ ilan ediyoruz. Yıl boyunca bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” diye konuştu.

İsmail Savaş: “Kapımız Esnafa Açık‟ projesini tüm üyelerimizle birlikte destekliyoruz.”

Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Savaş da protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, esnaf kesimini ekonominin can damarı olarak nitelendirdi. İsmail Savaş, esnafın gerçekleştirdiği üretimle de ekonomik büyümeye, sosyal hayata ve istihdama önemli bir katkı sağlayarak ekonomide istikrarın sürdürülmesindeki önemli rolünü vurguladı. Savaş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, dükkanlarının kapısının açık kalmasını hedefleyen “Kapımız Esnafa Açık” projesini, Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak destekliyor ve ekonominin üreten bu büyük kesimini kucaklayarak Türkiye genelinde hayata geçiren Şekerbank’ı kutluyorum. Odamızın tüm üyeleri ile birlikte bu değerli projeyi bölgemizde en iyi şekilde uygulamaya hazırız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şekerbank: Kapımız Esnafa Açık

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.