Tarımın değeri 3 kuruş

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, TSE İnegöl Temsilciliği açılış töreni öncesi yaptığı açıklamada, Otomotiv Test Merkezi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Meranın tahsisi için TSE’nin devlete ödemesi gereken yüz binlerce liralık “Ot bedeli” ile ilgili olarak:  ”Şu anda ot bedeline takılacak durumda değiliz. Böylesine devasa yatırımı üç kuruşluk ot bedeliyle konuşacak durumda değiliz” diyen Hulusi Şentürk ilginç açıklamalarda bulundu.

Ekspres bürokrasi bu olsa gerek: “Nereden verilirse oraya yapmaya hazırdım…”

Şentürk: “İlk başta arsa nereden verilirse, oraya yapmaya hazırdım. Bursa milletvekillerimiz gerçekten müthiş bir gayret ortaya koydu. Beni de çok sıkıştırdılar. Sayın Valimiz gerçekten bir bürokrattan beklenmeyecek bir hızda hareket etti. Hatta bizim eksiğimizi bile kendisi gidererek, çok hızlı bir karar almamızı sağladı. Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç’a da bu konudaki desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Sonuçta ülkemiz, Bursa ve TSE için çok önemli olan büyük bir yatırımı inşallah Bursa’ya kazandıracağız.” dedi.

250 mühendis nerede çalışacak?

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız “Binlerce kişi değil sadece 60 kişi çalışacak” başlıklı haberimizde Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Orhan Sabuncu’nun, Yenişehir’e kurulmak istenen ve binlerce dönümlük mera arazisini kullanılamaz hale getirecek olan “Otomotiv test merkezinde ancak 50-60 kişi çalışabilecek.” şeklindeki açıklamalarına yer vermiştik.  Bu sayı, dünyadaki benzer tesislerdeki çalışan sayılarıyla benzerlik göstermesi açısından gerçekçi. Ancak, “Tesiste ilk başta yaklaşık 250 mühendis olacak” diyen TSE Başkanı Hulusi Şentürk’ün açıklamaları ise gerçekçi bulunmazken, “250 mühendis tesisin inşaatında mı çalışacak?” yorumlarına neden oldu.

Cingil, hep aynı! : “Yatırım tarıma zarar vermeyecek…”

Türkiye’de istenmeyen ne kadar yatırım varsa Yenişehir’e çekme çabasıyla bilinen Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ise, merkezin Yenişehir’e yapılacak olmasından son derece memnun olduğunu ifade etti. Başkan Cingil, “Yenişehir hepimizin bildiği gibi tarım ağırlıklı bir yerdir. Tarıma da zarar vermeyecek böyle bir yatırımın ilçemize gelmesi bizleri son derece memnun ediyor” diyerek söz konusu tesisin ovada hayvancılık yapılması imkanını tamamen bitirdiği gerçeğinin üstünü örtmeye çalıştı.
Cingil, “Bu yatırımın ilçemize, ilimize ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen çok değerli vekillerimize, Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve çok değerli TSE Başkanımıza çok teşekkür ediyor, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek büyüklerine mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarımın değeri 3 kuruş

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.