Yenişehir Gazetesi 51 yaşında

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

51. yılında yayın hayatına devam eden Yenişehir Gazetesi’nin 2009 yılında itibaren e-gazete olarak yayınlanan tüm sayılarına www.yenisehir.com/yenisehirgazetesi adresinden ulaşılabilecek.

Son 40 sayısında yayın hayatını aylık e-gazete olarak sürdüren gazetenin son sayısında Ali Bilgiç, 51 yıllık süreci anlattı. Gazetenin İmtiyaz Sahibi Ali Bilgiç’e ve Yenişehir Gazetesi’ne nice yıllar diliyor, söz konusu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz:

1 Ocak 1963 günü başlayan serencamımız bu sayımızla yarım asrı tamamladı ve ikinci yarım asrın eşiğine geldi.
Bir yayın organı için hayal sayılabilecek bir zaman dilimini tamamladık. Hem de aynı yayıncı ile başlayıp aynı yayıncıyla sürüp giden…
Bazı şeylerden uzun uzun söz etmeye gerek duymuyoruz.
Bu sözü geçen yıllar zaten fazlasıyla söylüyor. Bu süreç zarfında bu gazete tüm teknolojik zamanlara eşlik etti.
1963 yılında başlayan el dizgisi ve pedal baskısından sonra 1976’da otomatik tipo baskıya, 1977’de sıcak dizgiye (Interteyp) ve 1989 yılında bilgisayarla hazırlanan ve kendi tesislerinde basılan ülkemizin ilk ofset ilçe gazetesi olma özelliğini kazandı.
Üç yılı aşkın süredir de internet teknolojisini kullanarak e-gazete olarak okuyucularıyla buluşuyor.
Yayıncılıkta e-gazete olarak kendine bir yeni kulvar açtı. Yerel tarih ve yerel kültür ağırlıklı yayın yapıyor. Haberlere teknolojinin olanakları sayesinde en kısa zamanda ulaşabilen okurlar için farklı bir şeyler yapmanın gerektiğine inanıyorduk. Hatta ilçeler düzeyinde ve seyrek aralıklarla yayınlanan gazetelerin içeriklerini yeniden düzenleme konusunda da ön açıcı olmak adına bir hareketin içerisinde olduk.
Bilemeyiz ne ölçüde takdir görür ama biz farklı bir şeyler yaptığımızın ve bunu başarma yolunda da olumlu adımlar attığımız inancındayız.
Son üç yıldır kısıtlı baskı sayısı ile yasaların gerektirdiklerini yerine getirirken, e-gazete olarak bulunduğumuz yerdeki gazetelerin toplam tirajı kadar bir rakama ulaşmak da ayrıca bir kıvancımız.
Bir internet sitesi yerine herkesin e-posta adresine bir e-gazete ekiyle ulaşıyoruz.
Yani hiçbir bedel talep etmediğimiz okuyucularımıza her ay içten bir merhabamız var. İçten merhabalarımızın nice yıllar sürmesi dileğiyle saygılar sunuyoruz, tüm okuyucularımızı sevgiyle kucaklıyoruz.
Bu gazete siz olduğunuz için var…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir Gazetesi 51 yaşında

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.