Ulusal Basında Atatürk’ün Bursa Gezileri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk’ün Bursa’ya ilk gelişinin 90. Yıldönümü nedeniyle hazırlanan Ulusal Basında Atatürk’ün Bursa Gezileri adlı kitap yayınlandı.

Bilgi ve Belge Uzmanı Araştırmacı-Yazar Nezaket Özdemir tarafından hazırlanan kitabın tanıtım kokteyli, Bursa Nilüfer Belediyesi Konak Kültür Evi’nde yapıldı.

Nilüfer Belediyesi ve Mümin Ceyhan Bursa Kültür Kaynakları Kütüphanesi’nin işbirliği ile yayınlanan kitap, büyük boy ve 432 sayfa.

“Atatürk’ün bütün yurt gezileri önemli olmakla birlikte Bursa’da yaptığı açıklamaların Cumhuriyet tarihinde çok özel bir yeri vardır” diyen Nezaket Özdemir, kitabın Atatürk’ün Bursa’ya ilk gelişinin 90. Yılı anısına hazırlandığını belirterek şunları söyledi:

“Sonuç olarak amacımız yüzümüzü aydınlığa çevirmek. Bunun için de bilime, ulusal dayanışmaya, vatan sevgisi ve toplum bilincini yükseltmeye adanmış bir ömrün aydınlığına sığınmak! Bütün yaptığımız bu, ama elbette bizden sadece bu değildi beklenen. Ancak elden gelen buydu. Ülkemizi bilimin ışığı ve akılcı yönetim çerçevesinde Atatürk’ün hedeflediği çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracağını umut ettiğimiz gençlere O’nu anlatabilmek ve Bursa yerel tarih çalışmalarının en can alıcı başlıklarından birini teşkil eden Atatürk ve Bursa konusuna bir tuğla koyabilmek amacıyla çıkıldı yola. Bu çalışmaya destek veren, umut veren bütün dostlara, ortak çabalarının bir ürünü olan bu çalışmanın bütünleyicisi olarak teşekkür ediyorum.”

(Yenişehir Gazetesi)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulusal Basında Atatürk’ün Bursa Gezileri

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.