YEÇEV’den ‘tabiatı bozuk’ kanuna tepki

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Çevre Hareketi’nin (YEÇEV) de üyesi olduğu “Tabiat Kanunu İzleme Girişimi”, 113 sivil toplum kuruluşu ve imza kampanyasına katılan 43 binden fazla kişiyi temsilen basına açık bir müzakere toplantısı düzenledi.

Tabiat Kanunu İzleme Girişimi, 5 Haziran 2012’de Çevre Komisyonu’nda kabul edilen ve halen TBMM Genel Kurul gündeminde 10. sırada yer alan Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı’na ilişkin endişelerini ve somut önerilerini toplantıya katılan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, İstanbul Milletvekili Melda Onur, Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile paylaştı.  Orman ve Su İşleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, AKP Grup Başkanvekilleri, BDP Grup Başkanvekili ve Çevre Komisyonu Başkanı ise davet edildikleri halde toplantıya katılmadı.

YEÇEV’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Üyesi bulunduğumuz Tabiat Kanunu İzleme Girişimi’ne destek vermek amacıyla Ankara’da düzenlenen müzakere toplantısına katıldık endişelerimizi ve somut önerilerimizi toplantıya katılan parti temsilcileriyle paylaştık. “Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanunu, ne yazık ki yine ülkemizdeki doğa kıyımını hızlandıracak. Rantı merkeze alan anlayışıyla hazırlanmış bir yasa. Bunu kabul etmiyoruz ve razı gelmiyoruz. Sevdiğimiz her şeyi borçlu olduğumuz toprakların talan edilmesinin yolu açılıyor.  Bunun önüne geçmek için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye çalışıyoruz. Herkesi bu çabaya ortak olmaya davet ediyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YEÇEV’den ‘tabiatı bozuk’ kanuna tepki

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.