Yenişehir’de İlaçlama Seferberliği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Süleyman Çelik’in nezaretinde Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları start aldı. Yenişehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, afit, cronomidea ve diğer haşerelere karşı 5 araç, 21 Ekipman ve 20 personelle ilaçlama yapıyor.

Üreme alanlarını kontrol altına alınıp, doğaya gereksiz kimyasal atmamayı prensip olarak belirleyen ekipler, sivrisinek mücadelesi kapsamında üreme kaynaklarını tespit ederek haftalık periyotlarda ilaçlama yapacak. Bunun yanında tahliye kanalları ve dereler de 7 gün arayla periyodik olarak ilaçlanacak.

Karasinek mücadelesinde şehir içerisindeki metruk evler, kontrolsüz çöp alanları, ahırlar, kümesler, gübrelikler, pazar yerleri gibi karasineğin üremesine veya toplanmasına neden olan noktalar da sürekli ilaçlanmaya başlanıldı. Çevre sağlığı ilaçlamaları 7 ay yazlık ve 5 ay kışlık mücadele olmak üzere yıl boyu sürecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Bir bardak suda milyonlarca sivrisinek üreyebilir. Mücadelemize destek vermek ve daha rahat bir yaz geçirmek isteyen vatandaşlarımız balkon, teras ve bahçelerinde su tutan bidon, leğen, varil, pet şişe, lastik gibi malzeme ve eşyaları kaldırmalı. Bunun yanında her türlü şikâyet için bizi 153 Alo Şikâyet hattından arayabilirler.” denildi.

 

n�” a�X�. ��2 ırasıyla Bayburt Demirözü Pınarcık köyü, Bayburt Merkez Maden Köyü İlköğretim okullarında öğretmen ve idarecilik görevlerinde bulundu. 2003-2014 yılları arasında sırasıyla Bursa Yenişehir Köprühisar Atatürk İlköğretim Okulu, Merkez Aydoğdubey ilköğretim okulu, Koyunhisar İlköğretim Okullarında Öğretmen ve İdarecilik görevinde bulundu. En son Koyunhisar İlk-Ortaokulu müdürü iken 06 Haziran 2014 tarihinde Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve biri kız olmak üzere üç çocuk babasıdır.

 

Musa Ayaz’ın karne mesajı

Sevgili çocuklarımız,

12.06.2014 Çarşamba günü ilçe milli eğitim müdürü olarak göreve başlayıp; ’karne ’heyecanınıza vereceğim ilk mesajlarla ortak olmak beni çok mutlu etti. Sizdeki karne heyecanı not anlamında geçmiş zamanlardaki kadar heyecan uyandırmamaktadır. E-okul sisteminden aslında notlarınızı hepiniz bilmektesiniz; ancak her sembol bir şeyin bittiğini diğer bir ifadeyle de başka şeylerin başladığının habercisidir. Karne sizin için belki de tatil zili çaldı anlamını ifade etmektedir.

Evet, bunca yorucu uzun bir süreden sonra dinlenmeyi hak ettiniz. Çalışanlar; öğretmenlerinin, ailelerinin ve kendilerinin yüzlerini güldürürken çalışmayan öğrencilerimiz de başka duygulara düşüncelere sevenlerini ve kendilerini sevk etseler de bizim için hepiniz çok değerlisiniz…

Sevgili çocuklar, unutmayalım ki hayatta inişli çıkışlı hallerle hepimiz karşılaşabiliriz. Önemli olan olumsuz bir şeyle karşılaştığınızda dünyanızı başınıza yıkmamanızdır. Hepimiz iyi biliriz ki öğrencilik yıllarında her yıl karnesinde zayıfı olan birçok siyaset, bilim, spor ve diğer alanlarda söz sahibi insan vardır.  Karnesinde beklemediği bir notla karşılaşan öğrencilerimizden ricam asla kendilerini mutsuz görmesinler. En koyu karanlığın sonunda mutlaka güzel aydınlıklar yakın olacaktır.

Saygıdeğer velilerimiz, çocuklarımızı sizlere teslim ediyoruz. Beklentilerinizi herhangi bir nedenden dolayı karşılayamamış çocuklarımız mutlaka olacaktır. Onlara daha çok sevgiyle yaklaşın. Onların tatil keyfini asla zedelemeyin. Okuma, gezme, dinlenmeye yönelik faaliyetleri çocuklarınızla birlikte programlayın. Her çocuğumuz bizim için çok değerlidir. Asıl görevimiz büyükler ve eğitimciler olarak çocuklarımıza sevgimizi verebilmemizdir. Başarılarda olduğu gibi başarısızlıklarda bizim de payımız mutlaka vardır. Bizlerde oturup tekrar tekrar muhasebemizi yapmalıyız.

Değerli öğretmen ve idareci arkadaşlarıma da sorunsuz ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemizde bizlere olağanüstü katkı sundukları için teşekkür ediyorum. İyi bir ekip olduğumuzu ve çocuklarımız için daha da güzel işler onlarla başaracağımızı biliyorum.

Tüm çocuklarımıza, çalışma arkadaşlarımıza, velilerimize saygının ve sevginin hiç eksik olmadığı, sağlıklı yaşamlar diliyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir’de İlaçlama Seferberliği

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.