Yolören’de uçurtma şenliği

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yolören İlkokulu 2/A Sınıfı Öğretmeni Rafet ÖZSU ile öğrencileri tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Yolören İlköğretim Kurumu Uçurtma Şenliği’nin üçüncüsü, 24 Nisan çarşamba günü Okul Çamlığı yanındaki merada gerçekleştirildi.

Şenlik saat 12.00’de Okul Çamlığı’nda öğrenciler, anne-babalar ile öğretmenlerin toplanması ardından yapılan piknikle başladı.

Okul Müdürü Lütfi ŞEN; şenliğe katılan tüm grupları tek tek ziyaret edip hoş geldiniz diyerek teşekkür etti. Anneler çamların gölgesinde sohbet edip çekirdek çitlerken çocuklar, hafif hafif esen rüzgarda uçurtmalarını havalandırmaya çalıştılar.  Nihayet 15.30 sularında beklenen rüzgar esmeye başlayınca herkesin keyfi yerine geldi. Rengarenk uçurtmalar gökyüzünde özgürce süzülmeye başladı. Bir tarafta Okul Müdürü Lütfi ŞEN, Sınıf Öğretmenleri Rafet ÖZSU, Resül YALIN ve Mevlüt GÜMÜŞ ve eşleri, diğer taraftan öğrenciler ile anne ve babaları uçurtmalarını en yükseğe çıkartmak için uğraştılar. Uçurtması olmayan öğretmenler Doğan YALÇIN, Ali Erbil ÇETİN, Burcu KILINÇ, Nalan AYKAN ve Kübra ÖZDEMİR ise voleybol oynayarak günün keyfini çıkartmaya çalıştılar.

Yolören İlköğretim Kurumu’nun bu şenliğine renk katanlar arasında Koyunhisar İlköğretim Kurumu Müdürü Musa AYAZ, Müdür Yardımcısı Özkan ÖZDAL ve Anasınıfı Öğretmeni Hatice KÜÇÜK ile Süleymanpaşa İlköğretim Kurumu Müdürü Medeni BUĞRA’da vardı.

Çocukların, uçurtmalarını uçurdukları mera ve piknik yapılan Okul Çamlığı’nda çevre temizliği yapmasının ardından katılımcılar, saat 18.00 sularında, harika bir gün geçirmenin mutluluğu ile şenlik alanından ayrıldılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yolören’de uçurtma şenliği

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.