YOSAB “Ön Olur Kararı” Aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir’de sanayicinin önünü açacak müjdeli haber, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan geldi. Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi (YOSAB) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan “Ön olur kararı” aldı. Yenişehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda YOSAB Yönetim Kurulu Başkanı olan Süleyman Çelik ve YOSAB Başkan Vekili Yasemin Şen Zeytin, Ön Olur Kararı gelir gelmez YOSAB’da İmar Uygulaması çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

Yenişehir’e yatırım yapmak isteyen yatırımcının yıllardır önüne çıkan sorun “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ön olur kararı ile ortadan kalktı.

Yenişehir açısından büyük önem taşıyan ve merakla beklenen haber, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından geldi. Müjdeli haber gelir gelmez bu heyecanını Yenişehir kamuoyuyla paylaşan Başkanı Süleyman Çelik, “Bu haber, Yenişehir ekonomisi için çok önemli ve mutlu bir haber. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan bu güzel habere alır almaz YOSAB’da imar uygulaması çalışmalarına başladık” dedi.

Başkan Çelik, “Yıllardır OSB’de imar uygulaması yönündeki sıkıntılar nedeniyle gelen yatırımcılarımıza yardımcı olamıyorduk. Göreve geldiğimizde ilk olarak, ilçe ekonomisine ve insanımıza büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu proje üzerine büyük emekler harcayarak çalışmalar yaptık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Sonunda bu projemizi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yetkililerine ve Sayın Bakanımız Fikri Işık’a arz ederek sorunun çözümü konusunda yardım talep ettik. Sorunumuz, inanılmaz kısa sürede aşıldı” şeklinde konuştu.

Mutluluğu ve heyecanı konuşmalarına yansıyan Çelik, “İlçemiz adına büyük önem arz eden bu çalışmayı çözerek, yatırımcının ve ilçemizin önünün açılmasında bizlere yardımcı olan Sayın Bakanımız Fikri Işık ve değerli ekibine şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Kendileri, 12 gün gibi kısa bir süre içinde bu sorunun ortadan kalkmasını sağladılar. Artık bundan sonra iş bizim, çok çalışarak yatırımcının önünü bir an önce açacağız” dedi.

Başkan Çelik daha sonra şunları aktardı: YOSAB ile ilgili imar uygulamasının yapılması demek, OSB’deki tarlaların imar parseli haline gelmesini sağlıyor ve yatırımcının fabrika kurmasının önünü açıyor. Bakanlık oluru ile verilen bu karar sayesinde artık Yenişehir ve YOSAB’ın önündeki tüm engeller kalktı. Hiç vakit kaybetmeden ve hızlı bir şekilde elektrik, doğalgaz, su ve kanalizasyon projelerini de yapacağız. Alt yapı ve üst yapılarıyla ile birlikte YOSAB’ı örnek bir OSB yapacağız. Tüm bu çalışmaları YOSAB yapacak.

Otomotiv Test Merkezi ve Hızlı Tren’in ilçeye gelmesi ile birlikte YOSAB’a talepler artıyordu. Bu sorunun ortadan kalkması ile birlikte artık birçok yatırımcı Yenişehir’e gelmek için yarışacak. İlçemiz insanının iş ve aş alanında yeni kapıları olacak, ilçe ekonomisi ve ülke ekonomisi canlanacak. Yeni projelerimiz sayesinde artık ”Yenişehir’imiz tüm Türkiye’de konuşulacak. Alınan bu kararın ilçemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YOSAB “Ön Olur Kararı” Aldı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.