Katliamın 34. yıldönümü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehirli Efraim Ezgin, Latif Can ve Osman Nuri Uzunlar Yenişehir`deki mezarları başında anıldı. Önceki yıllardaki anma törenlerine göre bu yıl Yenişehir İlçe Mezarlığı’ndaki kalabalık dikkati çekti.

Kitlesel anma, Ankara’da yapıldı ama Bahçelievler katliamında öldürülenlerin tamamı mezarlarının bulunduğu Bursa, Çorum ve Kırklareli’nde 7 Ekim Pazar günü törenlerle anıldı. Yenişehirli Efraim Ezgin, Latif Can ve Osman Nuri Uzunlar Yenişehir`deki mezarları başında anıldı.

Yapılan konuşmalarda, bu güne kadar yapılan tüm anmalarda olduğu gibi, öldürülen tüm devrimcilerin mezarlarına uğranılarak tüm sol güçlerin hiçbir yoldaşını unutmadığının gösterilmesi hedeflendiği belirtildi ve “Tüm sol güçlere karşı gösterilen azgın terörün bir parçasını oluşturan Bahçelievler Katliamını, varlığını sürdüren 12 Eylül Anayasası ve yasaları ile zaman aşımı uygulaması ve katillerin serbest bırakılmasını sağlayan yasal değişikliklerin tek bir sürecin parçaları olduğunu ortaya koymak ve tüm sol ve demokratik güçlerin ortak hareketini sağlamak amacıyla toplandık.” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Katliamın 34. yıldönümü

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.