W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Etkinlikler, Güncel » Temiz Bir Dünya İçin Ben Varım

Temiz Bir Dünya İçin Ben Varım

Dünya Temizlik Günü münasebetiyle Kozdere Mesire Alanında ve şehir merkezinde çevre temizliği etkinliği düzenlendi.

   Yenişehir Belediyesi ile Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) Bursa Temsilciliğinin ortak organizasyonuyla gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanı Davut Aydın, Başkan Yardımcıları, SİYAMDER Bursa Temsilcileri ve dernek üyeleri, daire müdürleri, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen çevre etkinliği, dünya genelinde Let’s Do It! Foundation tarafından organize edilen, Türkiye’de ise Sivil Yaşam Derneği koordinatörlüğünde ve Belediyenin işbirliğiyle gerçekleştirildi. Dünya Temizlik Günü sebebiyle yapılan etkinlikte Derviş Eroğlu Bulvarından Heykel Meydanına kadar olan alan ile Kozdere Mesire alanında bulunan çöpler çevre gönülleri tarafından toplandı.

Etkinlikte çevre gönüllüleri ile birlikte çöpleri toplayan Belediye Başkanı Davut Aydın etkinliğin amacına ilişkin yaptığı açıklamada “Bursa SİYAMDER Derneğinin, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinin ve hemşerilerimizin katılımlarıyla çevre bilinci oluşturmak amacıyla kent merkezinde ve Kozdere Çamlık alanında temizlik yapıp çöp topladık. Belediyelerimiz kent merkezlerini temizliyor, ancak biz de vatandaşlar olarak kirletmeyerek buna destek olmalıyız. Kendi evimizin önünü, dükkanımızın önünü temiz tutmalıyız. Esas olan çevreyi temizlemek değil, kirletmemektir. Doğaya saygılı bir tüketim anlayışını benimseyerek gerçekten de ihtiyacımız olmayan tüketim alışkanlıklarını yavaş yavaş terk etmeliyiz. İhtiyacımız kadar tüketmeye başladığımızda, ürettiğimiz çöp miktarı gözle görülür oranda azalacaktır. Çöpümüzü de çeşitlerine göre ayrıştırarak attığımızda geri dönüştürülmesi çok daha kolay olacaktır. Temiz bir dünya için ben varım, şimdi BİZ olma zamanı” ifadelerini kullandı.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS